Росія зриває домовленості з ООН і Туреччиною, в України ніяких домовленостей з ними не було — Зеленський

Росія зриває домовленості з ООН і Туреччиною, в України ніяких домовленостей з ними не було — Зеленський

Зеленський відреагував на заяву Пєскова про припинення дії Чорноморської угоди.

Про це речник Президента України Сергій Никифоров написав у своїх соцмережах.

«Навіть без РФ треба робити все, щоб ми могли використовувати цей чорноморський коридор. До нас звернулися компанії, які є власниками кораблів. Вони сказали, що вони готові, якщо Україна відпустить, а Туреччина буде пропускати, — то всі готові продовжувати постачання зерна», — сказав Зеленський.

Міністерство закордонних справ також звернеться до Туреччини та ООН із запитом щодо продовження «зернової ініціативи».

Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн назвала вихід Росії з «зернової угоди» цинічним кроком.

«Я рішуче засуджую цинічний крок Росії припинити Чорноморську зернову ініціативу, попри зусилля ООН і Туреччини. ЄС працює над забезпеченням продовольчої безпеки для незахищених верств населення світу. EUSolidarityLanes продовжить вивозити агропродовольчу продукцію з України та на світові ринки», — написала фон дер Ляєн у своїх соцмережах.

Президент Туреччини Ердоган заявив, що Чорноморська угода увійшла в історію як дипломатичний успіх. Домовленість дозволила перевезти понад 33 млн тонн зернових культур, що допомогло запобігти продовольчому дефіциту у багатьох країнах.

Нагадаємо, прессекретар Путіна Дмітрій Пєсков заявив, що Росія виходить з «зернової угоди» через недотримання умов, які висунула російська сторона.