Росія, попри санкції, ввезла на свою територію чипи на понад пів мільярда доларів

Росія, попри санкції, ввезла на свою територію чипи на понад пів мільярда доларів

Журналісти встановили, що за останній щонайменше пів року Росія, попри санкції, ввезла на свою територію чипи подвійного призначення на понад пів мільярда доларів.

Про це йдеться у розслідуванні російського видання «Вєрстка».

Журналісти проаналізували закриті митні дані і зʼясували, що за останні пів року РФ імпортувала чипи, які використовуються і для виробництва озброєнь, на понад пів мільярда доларів.

Зокрема, ці чипи можуть використовувати для виробництва ракет.

Влада Росії розмитнила товари низки американських компаній: «Analog Devices Inc.» (на суму 98 мільйонів доларів), «Xilinx» (75 мільйонів доларів), «Microchip Technology» (42 мільйони доларів), «Texas Instruments» (38 мільйонів доларів), а також товар від найбільшого в Німеччині виробника напівпровідників «Infineon» (28 мільйонів доларів).

Крім цього, до РФ ввезли продукцію  компанії «Marvell», «Cypress Semiconductor» і «Atmel» на загальну суму близько 18 мільйонів доларів.

Ці чипи ввозять російські компанії, зокрема прямі постачальники підприємств військово-промислового комплексу.

Імпортерами «Analog Devices Inc.» є компанії «ВМК» і «Тесткомплект», які є постачальниками підприємств «Ростеха», і проти яких у США запровадили санкції. З початку року вони завезли компоненти на суму майже 20 мільйонів доларів.

Окрім чипів, до РФ, попри санкції, потрапляють верстати і комплектуючі до літаків. Наприклад, компанія «Уніматік» від початку цього року безперешкодно ввезла до Росії верстати італійської O. M. V. і німецької «Arinstein» на суму не менше ніж п’ять мільйонів доларів. А чотири найбільші авіакомпанії РФ: «Аерофлот», S7, «Побєда» і «Россія», з початку цього року ввезли до країни запчастини для літаків на десятки мільйонів доларів кожна.

Загалом, як встановили журналісти, до Росії продукція західних компаній потрапляє через треті країни. Ключовими точками реекспорту є Китай, Гонконг, ОАЕ і Туреччина. Також важливу роль відіграють Казахстан, Киргизстан, Вірменія й Узбекистан.