Робота Служби безпеки за 23-30 серпня
Щотижня ми готуємо дайджести новин про допомогу Україні, яку надають інші країни, про те, що відбувається у внутрішній політиці та чим займається Служба безпеки України, а також про процеси щодо бранців Кремля.
Сьогодні публікуємо новини про роботу Служби безпеки України впродовж 23 — 30 серпня.
На Тернопільщині СБУ затримала депутата, який за гроші «допомагав» співробітникам військкомату уникнути ротації на передову
Про це повідомляє пресслужба СБУ.
Місцевий депутат запропонував службовцю місцевого військкомату «розвʼязати питання» про «відтермінування» службового відрядження на фронт. Вартість «послуги» мала становити шість тисяч доларів.
До незаконної діяльності посадовець залучив знайомого підприємця як посередника для передачі хабаря. Однак їх спіймали під час передачі хабаря.
СБУ повідомила про підозру п’яти російським десантникам, які розстріляли авто з цивільним під час окупації Бучі
Про це повідомляє пресслужба СБУ.
Всі вони є військовослужбовцями 98-ї повітряно-десантної дивізії ЗС РФ.
На початку березня 2022 року старший лейтенант Нікалай Сімов наказав своїм підлеглим розстріляти легковий автомобіль. Безпосередньо виконували цей наказ:
- сержант Ілья Астахов — заступник командира взводу;
- сержант Андрєй Дворєцкій — командир відділення;
- єфрейтор Руслан Харітонов — навідник-оператор;
- рядовий Алег Бахмісов — стрілець.
СБУ викрила зловмисників, які хотіли продати у Києві пів мільйона підроблених доларів
Про це повідомляє пресслужба СБУ.
Спецоперація проходила у трьох регіонах України. Під час неї затримали організатора злочинної групи, який хотів продати партію підроблених банкнот у розмірі 50 тисяч доларів.
Учасники угруповання шукали оптових покупців фальшивої валюти через власні зв’язки у кримінальних колах. Фейкові купюри вони пропонували своїм клієнтам за 60% від ринкової вартості реальних іноземних грошей.
СБУ затримала в Одесі військового чиновника, який вкрав бюджетні кошти, виділені на будівництво спорткомплексу для ЗСУ
Про це повідомляє пресслужба СБУ.
Головний інженер військового квартирно-експлуатаційного управління привласнив більше ніж один мільйон бюджетних гривень, які виділили на будівництво багатофункціонального спортивного комплексу в одному з військових містечок.
Для реалізації махінації він залучив директора місцевої будівельної компанії. Підрядники не виконали свої зобов’язання: зокрема, не встановили понад 800 метрів квадратних гумового покриття та понад 50 засобів зовнішнього освітлення.
При цьому причетні отримали повну оплату з бюджету і вивели гроші у тінь та розподілили їх між собою.
СБУ викрила бізнесмена, який вивозив українське зерно з тимчасово окупованого Бердянська до Росії
Про це повідомляє пресслужба СБУ.
Чоловік переїхав до Києва після того, як росіяни окупували Бердянськ. Він дистанційно керував своїм бізнесом, а фізичне управляння здійснював його партнер, який залишився у Бердянську.
Для «безперешкодного» ведення бізнесу на тимчасово окупованій території чоловіки «перереєстрували» його за російським законодавством і погодились сплачувати «податки» до бюджету Росії. Зокрема, у них був чинний контракт із так званим «міністерством освіти і науки» Запорізької області.
Зібрані урожаї агропродукції, насамперед пшениці, підприємці «експортували» до РФ через Бердянський порт.
СБУ викрила у Вінниці понад десятку посадовців військової медкомісії та лікарів, які сприяли незаконному виїзду чоловіків за кордон
Про це повідомляє пресслужба СБУ.
Посадовець місцевого лікувально-діагностичного центру залучив до незаконної діяльності більше ніж десять осіб. Насамперед чиновників обласної військово-лікарської комісії.
За гроші він пропонував потенційним призовникам уникнути мобілізації та виїхати за кордон на підставі фіктивних документів про непридатність до військової служби за станом здоров’я.
Вартість таких «послуг» чоловік оцінював від трьох до десяти тисяч доларів. Сума залежала від «складності» діагнозу і терміновості його «встановлення».
СБУ повідомила про підозру директору Федеральної служби виконання покарань Росії, який причетний до війни РФ проти України
Про це повідомляє пресслужба СБУ.
Аркадій Гостєв створив на тимчасово окупованій частині України мережу російських тюрем під виглядом «виправних» та «лікувально-виправних» установ.
У цих закладах до людей застосовують жорстокі тортури, у тому числі з використанням електричного струму та інсценуванням «розстрілів».
При цьому Гостєв відповідає за призначення керівників «в’язниць» та визначає «режим» їхньої діяльності.
СБУ викрила на Київщині очільницю військової медкомісії, яка причетна до системної корупції під час мобілізації
Про це повідомляє пресслужба СБУ.
Жінка за хабарі пропонували потенційним призовникам свою «допомогу» в ухиленні від військової служби на підставі фіктивних документів про «погане» здоров’я.
Вона діяла у складі злочинної групи, до якої входило щонайменше п'ять людей.
Вартість корупційної «послуги» становила до семи тисяч доларів.