Робота Служби безпеки України 11-17 січня

Робота Служби безпеки України 11-17 січня

СБУ затримала російських агентів на Черкащині, Київщині, Хмельниччині та у Кременчуці

На Черкащині співробітники спецслужби затримали чоловіка, який розвідував позиції української ППО. За даними слідства, чоловік цілеспрямовано об'їжджав територію регіону, щоб зібрати інформацію про місця дислокації українських військових та тренувальних центрів ЗСУ. Також він передавав росіянам інформацію про місця розташування блокпостів та адміністративних будівель в області. 

На Київщині чоловік збирав інформацію про місця розташування та переміщення ЗСУ, намагався дізнатися про розташування штабів управління та складів з артилерійськими снарядами, а також передавав інформацію про координати  об'єктів інфраструктури. Російські спецслужби завербували цього чоловіка у грудні 2022 року, після чого він написав інформаційну згоду про співпрацю з росіянами. 

На Хмельниччині СБУ затримала прихильника «партії Шарія», який позиціонував себе як прихильник російського руху «народовластіє». Чоловік виправдовував дії російської армії в Україні, закликав до фізичного знищення українців та захоплення місцевих органів влади.

У Кременчуці російська агентурна мережа намагалась виявити та підірвати установки HIMARS та комплекси С-300, гаубиць М777. За знищення військової техніки росіяни обіцяли агентам від 20 тис. доларів. Координував роботу агентів так званий «міністр державної безпеки» «днр» Дмітрій Зіпіров. 

СБУ оголосила підозру депутату Держдуми Росії, який брав участь у захопленні Маріуполя

Адам Делімханов входив до найближчого оточення Кадирова. За його наказом Делімханов прибув на тимчасово окуповану територію Донецької області, де очолив угрупування, до якого входили загони управління Росгвардії та МВД РФ в Чеченській республіці.

За даними слідства, ці загони брали участь у штурмі металургійного комбінату «Азовсталь». 

СБУ затримала прислужника монастиря УПЦ МП, який закликав захопити Київ 

Прислужник Спасо-Покровського жіночого монастиря на Житомирщині публічно виправдовував російські злочини. 

Він приєднався до Telegram-каналу «русская вєсна», де закликав знищувати українців та захопити Київ.

Чоловік залишав «схвальні коментарі» про ракетні атаки на енергетичні об'єкти, школи і лікарні та закликав українців не вступати в лав ЗСУ.

СБУ затримала колишнього охоронця російської катівні у Херсоні 

За даними слідства, місцевий працівник виправної колонії добровільно погодився працювати з росіянами. 

Його призначили охоронцем об'єкта, де росіяни незаконно утримували представників руху опору. 

Після звільнення Херсона чоловік переховувався в Одесі.

СБУ почала кримінальне провадження щодо депутата Держдуми Росії, який брав участь у бойових діях на сході України 

Алєксєй Журавльов неодноразово приїжджав на тимчасово окуповану Донеччину, де увійшов до складу російської інтернаціональної бригади «Пятнашка». 

У складі підрозділу росіянин «інспектував» тимчасово окуповані населені пункти України та включався в прямі етери на російські телеканали. 

Журавльов закликав до «денацифікації» та знищення 2 млн українців. А на тимчасово окупованих територіях він закликав мешканців вступати до лав російських військ.

СБУ затримала чоловіків, які повідомили росіянам конспіративні бази ССО ЗСУ під час окупації Херсона

Одним із них виявився місцевий житель, якого військовослужбовці ССО ЗСУ залучали до виконання оперативно-бойових завдань на південному фронті. Однак після захоплення Херсона чоловік перейшов на сторону росіян. 

У червні він повідомив росіянам адресу конспіративної квартири українських Сил спецоперацій у Херсоні та місця перебування оперативної групи спецпризначенців ЗСУ на території міста. Після цього українських військових взяли у полон.