Прокуратура повідомила ​​нардепа Рената Кузьміна про підозру у державній зраді

Прокуратура повідомила ​​нардепа Рената Кузьміна про підозру у державній зраді

Виконуючий обов’язків Генерального прокурора повідомив про підозру у державній зраді народному депутату України Ренату Кузьміну. 

Про це повідомило Державне бюро розслідувань. 

За даними ДБР, депутат з березня 2021 року та після початку повномасштабної війни розміщував у ЗМІ пропагандистські матеріали на шкоду Україні.

Підозрюваний розпововсюджував пропагандистську інформацію у своїх виступах, повідомленнях у соціальних мережах та на власному сайті. 

ДБР зазначає, що метою повідомлень було формуваня у суспільстві антиукраїнського настрою та створення інформаційного впливу, що ставило під сумнів суверенітет, територіальну цілісність та безпеку України.

Кузьміну загрожує до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна. 

Наразі тривають роботи зі встановлення місцезнаходження нардепа. Зокрема, станом на 5 жовтня, правоохоронці провели понад десять обшуків за місцями можливо перебування підозрюваного. 

Із 1991 року по 2003 рік Ренат Кузьмін працював в прокуратурі на Донеччині. 

Згодом нардеп переїхав до Києва, де у 2010 році став першим заступником генпрокурора Віктора Пшонки і пробув на цій посаді до 2013 року.

З 2013 по 2014 рік – заступник Секретаря Ради національної безпеки та оборони України.

У 2019 році був обраний народним депутатом ІХ скликання від партії «Опозиційна платформа - За життя».

У 2021 році у Росії показали пропагандистський фільм про Україну, де Кузьмін розповідав про «величезну схожість України та нацистської Німеччини».

Фото: УНІАН