Президент Володимир Зеленський провів підсумкову пресконференцію. Розповідаємо про основне

Президент Володимир Зеленський провів підсумкову пресконференцію. Розповідаємо про основне

Володимр Зеленський провів пресконференцію підсумків 2023 року, на якій розповів про свої відносини з головнокомандувачем Валерієм Залужним, допомогу від США, мобілізацію та роботу над Формулою миру.

Про конфлікт із головнокомандувачем Валерієм Залужним:

У мене робочі стосунки із Залужним. Я чекаю плану мобілізацій, чекаю конкретних речей на полі бою. Розвивати тему конфлікту і комусь допомагати в цьому не буду.

Зеленський очікує на виконання домовленостей від США щодо надання допомоги Україні.

Він зустрічався із сенаторами обох партій, вони знають деталі, на що це потрібно, як це вплине, вони знають, як впливає перенесення тих чи інших дат. Також президент вважає, що зміна політики потенційного майбутнього Президента США щодо допомоги Україні вплине на допомогу загалом.

Наступного року Україна виробить мільйон дронів.

Сили оборони будуть отримувати дрони вітчизняного виробництва. Також налагодять логістику поставок дронів на фронт шляхом спрощення бюрократичних процесів в армії. У Силах оборони створять окремі спецпідрозділи управління дронами. 

Україна втратила сотні мільярдів доларів через зернове ембарго та блокаду кордону Польщею.

Це питання виживання,

— прокоментував президент.

Він також повідомив, що Польща теж починає втрачати дохід, тому що Україна шукає інші шляхи експорту через Румунію та Чорним морем.   

Процес обміну полоненими уповільнився через причини з боку Російської Федерації.

Також президент розповів, що зараз переговорна група працює над обміном «непоганої кількості» військовополонених. Дітей допомагає повернути Катар. Найважче з полоненими у Криму — міжнародні організації не змогли нічого вдіяти.

Генеральний штаб запропонував мобілізувати 400 тисяч і більше людей.

Мобілізація в такому форматі буде коштувати Україні додатково 500 млрд грн, тому Зеленський запросив комплексний план дій. Також він просить аргументувати зменшення мобілізаційного віку до 25 років, і тільки тоді підпише закон про мобілізацію. Також президент повідомив, що не підпише закон про мобілізацію жінок.

Україна продовжує працювати над Формулою миру.

Після затвердження тексту й безпекових пропозицій його спробують передати представникам Росії. Якщо Росія сприйматиме цей документ, то перемовини можуть бути актуальними.

Наразі запиту на перемовини від Росії немає, 

— повідомив президент.

Формула миру включає такі пункти, як:

  • виведення російських військ і припинення бойових дій;
  • звільнення полонених і депортованих;
  • недопущення ескалації та фіксація закінчення війни.  

«Стратегія виходу на кордон 1991 року не змінюється», — повідомив Зеленський.

Може змінюватись тільки тактика воєнних дій, особливо після врахування результатів дій Сил оборони на півдні України. Він також повідомив, що неконтрольоване небо мало вплив на південну операцію, і Силам оборони потрібна амуніція, над отриманням якої Україна працює.

Президент запропонував бізнесу створити один фіскальний орган.

Законопроєкт подадуть до Верховної Ради на розгляд. Він також повідомив, що відкритий до інших пропозицій бізнесу.

Зеленський не говорив із Віктором Орбаном про припинення вогню.

Він також запропонував йому зустрітися офіційно й чекає на відповідь від Прем'єр-міністра Угорщини.

Проєкт про множинне громадянство — в розробці.

Володимир Зеленський вважає, що це допоможе тим, хто є громадянином іншої країни, відчути себе українцями, а також мати змогу допомагати й навіть відкривати бізнеси в Україні. Українців у світі 60 мільйонів, і це на плюс Україні.

«Поїздка до Аргентини була успішною», — вважає Зеленський.

Новий Президент Аргентини допоможе розвернути Латинську Америку до України. Україна зацікавлена в контактах з Еквадором, Парагваєм та Уругваєм.

Зеленський повідомив, що «зробив усе», щоб депутати проголосували за всі потрібні антикорупційні закони.

І він не може розпустити Верховну Раду, бо тоді доведеться проводити вибори, які заборонені у воєнний стан.

Президент повідомив, що Україна визнає незалежні народи Ізраїлю та Палестини.

Але ми не можемо порівняти цю ситуацію з нашою війною. Окупація України Росією не починалась з терористичної атаки на Росію,

 — прокоментував Зеленський.  

«Логістика, об'єкти інфраструктури, економіка — ми були в повній блокаді. Ми вийшли з неї. Ми не сприймаємо цю зиму як перемогу. Вона дорого дістається. Я знаю, як боремося за ракети й системи захисту. У нас була інша зима й інша ситуація. Є складнощі з нашими сусідами, коли ми не могли ремонтувати зброю у хабах. Ризик (програти війну — ред.) завжди є, але треба наближувати результат», — пояснив Володимир Зеленський про ризики програти війну.