Помер український поет та шістдесятник Дмитро Павличко

Помер український поет та шістдесятник Дмитро Павличко

На 94-му році життя помер  український поет, громадсько-політичний діяч, шістдесятник Дмитро Павличко.

Про це повідомив голова Національної спілки письменників України Михайло Сидоржевський. 

«Сьогодні ввечері помер Дмитро Павличко. Мені щойно про це повідомив Богдан Горинь з посиланням на доньку письменника», — написав Сидоржевський.

Чимало текстів, що вийшли з-під пера поета, стали піснями. Це і «Впали роси на покоси», і «Явір і яворина», і «Долиною туман тече». Однак найвідомішою серед них залишається поезія Дмитра Павличка «Два кольори». 

Перший опублікований вірш митця «Дві ялинки» (1951) надрукували під час навчання у Львівському університеті. У 1953 вийшла перша поетична збірка автора «Любов та ненависть», за нею — інші. 

Його вісімнадцятитисячний тираж збірки «Правда кличе» вилучили зі продажу та знищили. Причиною для цього став сонет «Коли умер кривавий Торквемада» — реакція письменника на смерть Сталіна. 

Його діяльність підтримували письменники Павло Тичина та Олесь Гончар.

Окрім творчої діяльності, Дмитро Павличко був дотичний до складання Акту проголошення незалежності України. Йому належить перше ввідне речення документа. 

З 1995 до 1998 року Павличко був Надзвичайним і Повноважним Послом України у Словацькій Республіці, Послом України в Республіці Польща.

З 2006 до 2011 очолював Українську всесвітню координаційну раду.

«З Дмитра Павличка почалося в Україні те, що пізніше дістало назву "дисидентство". Маю на увазi його поетичну збiрку "Правда кличе!", а в нiй славетний вiрш "Коли умер кривавий Торквемада..."», — говорив дисидент Іван Дзюба.