Офіс збанкрутілого банку «Аркада» у центрі Києва продали компанії, пов’язаній з міністром часів президенства Януковича

Офіс збанкрутілого банку «Аркада» у центрі Києва продали компанії, пов’язаній з міністром часів президенства Януковича

Головний офіс банку «Аркада» площею у 14 тисяч кв. м неподалік від Офісу президента продали за 351 мільйонів гривень компанії «Системойлінженерінг», кінцевим бенифіциаром якої виступають доньки міністра часів президенства Януковича — Миколи Злочевського.

Про це повідомляє «Дзеркало тижня».

Вранці 10 жовтня, під час масованого обстрілу України, відбувся аукціон з продажу офісу, де ціну знизили втричі до $700 за квадратний метр. Водночас «Дзеркало тижня» зазначачає, що у недобудованому Аркадою ЖК на околиці Києва коштує майже $2 тисячі, а комерційна нерухомість у центрі столиці — не дешевше $3.5 тисяч за метр.

Переможцем аукціону стала компанія «Системойлінженерінг», яка належить кіпрській Diloretio Holding, яка, своєю чергою, належить ще двом кіпрським фірмам «Serminaria Limited» і «Glasimo».

Відповідними двома компаніями володіють Карина та Ганна Злочевські — доньки Миколи Злочевського — міністра екології та природних ресурсів за часів президенства Віктора Януковича.

Центр протидії корупції зауважує, що Фінальна ціна в 351 мільйонів гривень є втричі нижчою від очікуваної вартості — 971 мільйонів гривень.

«На цьому тлі вершиною цинізму є згадки у ЗМІ, що доньки Злочевських виділили на ЗСУ і гуманітарні потреби понад 100 млн грн. Так, якщо з триразовим дисконтом скуповувати нерухомість в центрі Києва, то якісь крихти можна кинути на благодійність. Ще й на піар у ЗМІ залишиться», — зазначають у ЦПК.

Також в аукціоні брала участь «Інтер вей капітал» Василя Астіона, дніпропетровського друга замголови Офісу президента Андрія Смирнова.

«Злочевський утік з України та перебуває у розшуку за обвинуваченням у корупції. Виходить, з одного боку держава оголосила конфіскацію майна російських олігархів та державних зрадників в Україні, а з іншого боку – продає за безцінь знакову будівлю в серці столиці поплічнику Януковича?», — наголосила журналістка «Радіо Свобода» Наталія Седлецька.

Злочевський був міністром екології півтора роки у період з 2010 по 2012 роки. За інформацією «Цензор.НЕТ», ексміністр наразі живе в ОАЕ. НАБУ обвинувачує ексміністра у спробі підкупу керівництва антикорупційних органів для закриття кримінального провадження стосовно нього.

Банк «Аркада» визнали неплатоспроможнім у 2020 році, а його майно, відповідно до законодавства, опинилося у Фонді гарантування вкладів, який уповноважений його продати, аби компенсувати завдані збитки.

Фото: Shevmaxi | Google Maps