«Наслідки підриву Каховської ГЕС будуть зрозумілі після того, як почне сходити вода», — Зеленський

«Наслідки підриву Каховської ГЕС будуть зрозумілі після того, як почне сходити вода», — Зеленський

Президент України Володимир Зеленський наголошує, що за екоцид, який був спровокований підривом конструкцій Каховської ГЕС, Росія має понести кримінальну відповідальність. 

Про це повідомив Президент України Володимир Зеленський на пресконференції з журналістами. 

Він наголосив, що підрив дамби Каховської ГЕС спричинив серйозні природні, суспільні та гуманітарні виклики. 

За його словами, унаслідок підриву будуть проблеми щодо підвозу питної води. Зокрема, у регіони, які не затоплено: у Дніпропетровському, Запорізькому і Херсонському регіонах. 

«Наслідки трагедії будуть зрозумілі десь за тиждень. Простою мовою, коли піде вода. Буде зрозуміло, що там залишилося, що буде далі», — сказав Зеленський.

Очікується затоплення 35–80 населених пунктів. Наразі вирішується питання забезпечення місцевих мешканців питною водою, у якій буде потреба не лише на затоплених територіях, а й у сусідніх регіонах.

Президент зазначив, що українська розвідка торік доповідала про мінування російськими окупантами дамби Каховської ГЕС і про ризики, пов’язані з цими діями росіян.

«Дуже важливо, що ми заздалегідь розуміли такі ризики. Дуже важливо, що команди на базі ДСНС і місцеві команди були підготовлені. Міністерство внутрішніх справ готувалося до відповідних речей», – сказав Володимир Зеленський.

Після проведення Ставки Президент зауважив, що «підрив Каховський ГЕС не вплинув на спроможність України деокуповувати власні території». Він повідомив, що під час підриву водосховища росіяни допустили затоплення власної техніки.