Ми захищаємось від найбільш антиєвропейської сили сучасного світу — Володимир Зеленський

Ми захищаємось від найбільш антиєвропейської сили сучасного світу — Володимир Зеленський

Президент України виступив у Європарламенті, куди він прилетів після візитів Великої Британії і Франції на саміт лідерів Євросоюзу. 

«Європейський спосіб життя — це коли кожен і кожна має значення; коли є верховенство права; держави прагнуть бути соціальними, а суспільства — відкритими; коли різноманіття є цінністю, а різні цінності поєднані справедливою рівністю; коли кордони не порушені, але їхній перетин не відчувається; коли люди вірять у завтра і готові вийти на площу, щоб вибороти своє завтра; коли між президентом і протестувальником лише один барʼєр — і це чесні вибори. Це наша Європа, це наші правила і стиль життя. І для України це шлях до свого дому.

Зараз я тут щоб захистити шлях додому свого народу: усіх українців та українок різного віку, різних політичних переконань, різного соціального статусу, погляду на релігію, з різною історією, але однією з вами усіма європейською історією. 

Український і європейський спосіб життя намагаються знищити тотальною війною, щоб знищити європейський шлях для усіх 27 країн Євросоюзу. Ми цього не дозволимо. Ця тотальна війна, яку розвʼязала Росія, — не лише за територію, її загроза лише в тому, що є диктатор з шаленими запасами радянської зброю та постачанням від інших диктатур, зокрема, іранського режиму.

Щоб бути здатним вести цю війну, Кремль цинічно і послідовно роками знищував те, що ми бачимо в основі нашої з вами Європи. У Росії була повністю знищена священна цінність людського життя — там для влади ніхто не має значення. Для Кремля всі 140 мільйонів російських громадян — лише тіла, здатні нести зброю в Україну. Верховенство насильства і покірності — ось правила життя там замість права.

Російський режим не лише ненавидить будь-яку соціальність та розмаїття, але й свідомо інвестує в ксенофобію та намагається зробити частиною нормальності на нашому континенті все те нелюдське, що було у 1930-1940-х роках. Лише наша перемога гарантуватиме кожну зі спільних європейських цінностей».

Президент подякував усім, хто підтримав Україну в боротьбі, допомагав українцям і приймав їх у своїх країнах, хто виходив на площі та боровся з російською дезінформацією. Також Зеленський подякував європейським лідерам за надану військову допомогу та відмову і звільнення від залежності від російського палива.

Ми наближаємось до Євросоюзу. Україна буде членом Євросоюзу. Україна, що перемагає, буде членом Євросоюзу, що перемагає.