МКС видав ордери на арешт командувача дальньої авіації РФ Сєргєя Кобилаша і командувача Чорноморського флоту Віктора Соколова

МКС видав ордери на арешт командувача дальньої авіації РФ Сєргєя Кобилаша і командувача Чорноморського флоту Віктора Соколова

Палата попереднього провадження II Міжнародного кримінального суду видала ордери на арешт командувача дальньої авіації РФ Сєргєя Кобилаша і командувача Чорноморського флоту Віктора Соколова за їхню причетність до злочинів в Україні.

Про це йдеться на сайті суду.

Як зазначають у суді, Сєргєй Кобилаш і Віктор Соколов несуть відповідальність за такі воєнні злочини: напад на цивільні об’єкти, заподіяння надмірної випадкової шкоди цивільним особам або пошкодження цивільних об’єктів, а також злочин проти людяності у вигляді нелюдських дій згідно зі статтею 7(1) (k) Римського статуту.

Два ордери на арешт були видані за клопотаннями прокуратури. Палата попереднього провадження визнала, що є достатні підстави вважати, що двоє підозрюваних несуть відповідальність за ракетні удари, завдані силами під їхнім командуванням по українській електричній інфраструктурі щонайменше з 10 жовтня 2022 року до 9 березня 2023 року. У цей час відбулася серія російських ракетних ударів по електростанціях і підстанціях у багатьох містах України.

Судді кваліфікували удари по критичній інфраструктурі як «поведінка, яка передбачає багаторазове вчинення дій проти цивільного населення відповідно до державної політики у значенні статті 7 Статуту».

«Таким чином, є розумні підстави вважати, що підозрювані також несуть відповідальність за злочин проти людяності "інші нелюдські дії […], що навмисно спричиняють сильні страждання або серйозні тілесні чи психічні, чи фізичні ушкодження" відповідно до статті 7. (1)(k) Римського статуту», — додали судді.