Міжнародні спостерігачі повідомили, що вибори в Туреччині не були повністю чесними
Міжнародні спостерігачі, які моніторили проходження другого туру президентських виборів у Туреччині, повідомили, що вибори в Туреччині не були повністю чесними.
Про це йдеться на сайті ОБСЄ.
Спільна місія Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ (БДІПЛ), Парламентської асамблеї ОБСЄ (ПА ОБСЄ) та Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) виявила, що хоча виборні органи запровадили деякі правила ще до першого туру для забезпечення безперешкодного проходження потенційного другого туру, законодавство не враховує важливі аспекти проведення другого туру, що негативно впливає на правову визначеність та стабільність загальної правової бази.
У звіті про другий тур зауважують, що під час процесу була упередженість з боку медіа та постійні обмеження свободи слова. Це створило «нерівні умови для гри та сприяли невиправданій перевазі чинного президента».
У той час як кандидати мали змогу вільно проводити агітацію, прихильники деяких опозиційних партій продовжували стикатися із залякуванням і переслідуваннями.
Також обидві сторони використовували провокаційну та дискримінаційну лексику, взаємно звинувачуючи у співпраці з терористичними організаціями.
Період передвиборчої кампанії перед другим туром був загалом спокійним. Водночас напередодні другого туру тривали випадки агітації під час виконання службових обов’язків із порушенням заборони проведення інавгураційних заходів у період кампанії. Разом із постійним використанням державних ресурсів для передвиборчої кампанії це дало неправомірну перевагу чинному президенту, що також було відзначено під час першої кампанії.
Нагадаємо, на президентських виборах у Туреччині перемогу здобув чинний президент Реджеп Таїр Ердоган.