Міндовкілля: У Чорному морі загинули близько тисячі дельфінів

Міндовкілля: У Чорному морі загинули близько тисячі дельфінів

Фахівці виявляли тварин на узбережжі України, Болгарії та Туреччини. Точна кількість загиблих дельфінів невідома, бо тіла можуть дрейфувати в морі.

Про це повідомили в Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України.

Спричиняти смерть дельфінів можуть російські кораблі, які використовують акустичні сигнали гідролокатора. Це, за словами вчених, може заважати орієнтуванню дельфінів.

«Близько 1000 дельфінів загинули у Чорному морі. Це не лише узбережжя України, а й Болгарії, Туреччини. Скільки таких загиблих дельфінів дрейфує у морі, достеменно не відомо», — йдеться у повідомленні. 

Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець повідомив, що руйнування Каховської греблі стало одним з наймасштабніших ударів по довкіллю України. За його словами, у Чорне море та дельту Дніпра потрапило близько 15 млрд метрів квадратних прісної води. Це порушило їхні екосистеми та призвело до значного опріснення моря.

Загрожують також морські міни, що засмічують прибережні води, вони створюють нові смертоносні перешкоди. 

«Ракетні пуски у Чорному морі створюють потужний шум – смертельний для дельфінів. Вибухи та витік пального, уламки ракет забруднили Чорноморський біосферний заповідник — один із найстаріших заповідників України», — йдеться у повідомленні.

Фото: Laura Boushnak for The New York Times