Мілітарна допомога світу: що Україна отримала протягом тижня 15 — 21 травня
США нададуть Україні новий пакет військової допомоги на $375 млн
США оголосили про новий пакет військової допомоги для України після зустрічі Джо Байдена з Володимиром Зеленським у межах саміту G7 у Хіросімі в Японії.
Про це йдеться на сайті Департаменту оборони США.
До нового пакету підтримки увійшли:
- додаткові боєприпаси для ракетно-артилерійських систем HIMARS;
- артилерійські снаряди;
- протитанкові керовані ракети TOW;
- протитанкові системи Javelin і AT-4;
- мостові системи;
- броньовані медичні машини;
- вантажівки та причепи для перевезення важкої техніки;
- тепловізійні системи;
- запчастини та інше польове обладнання.
«Сполучені Штати продовжать працювати з союзниками й партнерами, щоб забезпечити потреби України на полі бою та довгострокові потреби у сфері безпеки», — йдеться в заяві Пентагону.
Окрім цього, Радник Президента США з національної безпеки Джейк Салліван підтвердив, що Вашингтон долучиться до навчання українських льотчиків на винищувачах четвертого покоління, включно з F-16.
Представник Білого дому нагадав, що США й союзники в останні місяці зосередились на наданні Україні засобів і техніки, необхідних для проведення наступальних операцій.
Нагадаємо, 9 травня Сполучені Штати повідомили про передачу нового пакету військової допомоги для України в розмірі $1,2 мільярда. Новий пакет допомоги у сфері безпеки сприяє посиленню протиповітряної оборони та забезпечення потреб в артилерійських боєприпасах української армії.
Також 3 травня уряд Сполучених Штатів Америки оголосив про виділення нового пакету військової допомоги Україні на $300 мільйонів. Новий транш допомоги у сфері безпеки й оборони вміщував боєприпаси для американських систем HIMARS.
Норвегія передасть Україні РСЗВ та радари ARTHUR
Уряд Норвегії спільно з Великою Британією передасть Україні вісім реактивних установок та три радари артилерійської розвідки ARTHUR.
Про це повідомили у міноборони Норвегії.
«Ми маємо продовжувати підтримувати Україну, щоб вона могла продовжувати свою боротьбу за свободу та незалежність. Потрібно більше озброєння», — заявили у норвезькому міністерстві.
За словами міністра оборони Норвегії, ця зброя вже вплинула на перебіг військових дій, дала Україні можливість розірвати російські лінії постачання, а також вивести з ладу низку важливих цілей за лінією фронту.
Крім цього, Норвегія розширить участь у програмі навчання українських воїнів у Британії.
ARTHUR — це мобільний радар, призначений для виявлення польової артилерії противника з метою її подальшого ураження. Система була розроблена у співпраці між збройними силами Норвегії та Швеції.
Нагадаємо, Норвегія разом із Данією передасть Україні вісім тисяч снарядів до артилерії калібру 155-мм.
Також у березні стало відомо, що у співпраці із США Норвегія надасть Україні два вогневих взводи зенітно-ракетного комплексу NASAMS.
У лютому повідомили, що Норвегія поставить Україні вісім танків німецького виробництва Leopard 2 та до чотирьох танків спеціального призначення.
Японія передасть Україні 100 вантажівок для ЗСУ
21 травня Уряд Японії ухвалив рішення про передачу Україні 100 вантажних автомобілів для Збройних Сил України та близько 30 тисяч сухпайків для українських військовослужбовців.
Про це йдеться на сайті Президента України.
Про передачу вантажних автомобілів Україні стало відомо після зустрічі Володимир Зеленський із Прем’єр-міністром Японії Фуміо Кішідою. Президент України подякував Японії за пакет фінансової допомоги обсягом 7,6 мільярда доларів, який виділили раніше.
«Володимир Зеленський також висловив подяку Японії за рішення прийняти на лікування у госпіталь Сил самооборони поранених українських військовослужбовців та за додаткову допомогу у вигляді 100 вантажних автомобілів для потреб ЗСУ», — йдеться у повідомленні.
Також Володимир Зеленський і Фуміо Кішіда обговорили подальше посилення матеріально-технічних спроможностей українських Сил оборони.
Нагадаємо, у березні Японія виділила 30 мільйонів доларів на постачання нелетального озброєння для України через трастовий фонд НАТО.