Мілітарна допомога світу: що отримала Україна протягом останнього тижня з 26 грудня до 1 січня
Прикордонники на Чернігівщині отримали бойові броньовані автомобілі марки Roshel від Канади
Канада передала бойові броньовані автомобілі Roshel для чернігівських прикордонників
Про це повідомили в Державній прикордонній службі України.
Станом на початок грудня українським військовим передали вже сотню таких автівок. 30 грудня автомобілі вже почали виконувати бойові завдання.
Машини цієї моделі мають сталевий кузов, скло, що витримує постріли з 50-каліберної зброї, а також вибухозахищений кузов.
«Досить непоганий автомобіль, маневрений. Навіть якщо порівняти з «Козаком», навіть трошки кращий. […] Чудовий автомобіль, буде використовуватись прикордонними нарядами для охорони наших рубежів. Він повністю броньований», – сказав офіцер автомобільної та бронетанкової служби 105-го прикордонного загону в коментарі «Суспільному».
Велика Британія передала Україні понад 1000 металошукачів Vallon
Велика Британія передала Україні 1000 металошукачів VALLON і 100 комплектів для знешкодження бомб, щоб допомогти розмінувати поля та зробити безпечними відвойовані території, цивільні будинки та інфраструктуру
Про це йдеться у пресслужбі уряду Великої Британії.
Ця поставка стала останньою в 2022 році, проте уряд Британії запевнив у продовженні підтримки у 2023 році.
«Використання Росією протипіхотних мін і націлювання на цивільну інфраструктуру підкреслює жахливу жорстокість вторгнення Путіна. Цей останній пакет підтримки Сполученого Королівства допоможе Україні безпечно очистити землю та будівлі, коли вона повертає свою законну територію», - сказав міністр оборони Великої Британії Бен Воллес.
Естонія передала Україні обладнання для розмінування на суму понад 330 тисяч євро
Рятувальний департамент МВС Естонії надіслав в Україну технічні засоби для розмінування звільнених територій на суму понад 337 тисяч євро
Про це йдеться на суспільному мовнику Естонії ERR
В рамках цієї допомоги Естонія за кошти МЗС придбала та відправила в Україну три міні-екскаватори з причепами, чотири машини дистанційного розмінування та один детектор хімічних речовин.
Користуватись отриманою технікою українців навчили естонські експерти, які також відвідали Україну.
Як зазначає Міністр внутрішніх справ Естонії Лаурі Ляенеметс, допомога у розмінуванні необхідна як для запобігання людським жертвам, так і для перезапуску економіки України.