Майбутнє України в НАТО. Всі члени Альянсу з цим згодні — Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг
Генсек НАТО вперше за час повномасштабної війни відвідав Україну. Столтенберг розпочав візит до України з відвідин деокупованої Бучі.
На спільному брифінгу з Президентом України Володимир Зеленський повідомив, що вони з Столтенбергом обговорили чотири основні питання:
1. Засідання «Рамштайну» 21 квітня, на якому, як зазначив Зеленський, Україна очікує від партнерів рішення, які стосуються збройної підтримки.
Столтенберг сказав, що, своєю чергою, також очікує, що 21 квітня члени НАТО і партнери оголосять про конкретну військову підтримку України.
2. Нерішучість партнерів щодо оборони України. Президент попросив Генсека НАТО допомогти подолати «стриманість партнерів» у постачанні озброєння, зокрема далекобійної зброї, сучасної авіації, артилерії, бронетехніки.
«Гальмування відповідних рішень — це час який втрачається для миру і це життя наших воїнів, які поки не отримали необхідних оборонних інструментів», — сказав Володимир Зеленський.
3. Саміт НАТО, який пройде у липні у Вільнюсі. Зеленський подякував за запрошення відвідати саміт і наголосив на важливості того, щоб і Україна отримала запрошення до Альянсу.
«Немає жодного об'єктивного бар'єру, який перешкоджав би ухваленню політичного рішення про запрошення України в Альянс. І саме зараз, коли більшість людей в країнах НАТО підтримують вступ нашої держави в НАТО. Час для відповідних рішень», — заявив Президент України.
Зеленський наголосив, що Україна не розглядає альтернатив повному членству в НАТО.
4. Гарантії безпеки для України на шляху до НАТО.
«Ці гарантії безпеки в жодному разі не замінюють і не відкладають членство України в НАТО. Поки триватиме реалізація рішень, безпека вже потрібна — і це потрібно не тільки для нашої держави, а й для усіх в Європі і всього вільного світу. Саме безпекова невизначеність розпалювала ілюзії агресора», — сказав Президент України.
Єнс Столтенберг наголосив. що НАТО стоїть з Україною і буде підтримувати Україну під час післявоєнної відбудови.
Від лютого 2022 року союзники по НАТО надали понад 150 млрд євро підтримки, з них — 65 млрд у формі військової допомоги.
Столтенберг і Зеленський також обговорили багаторічну ініціативу підтримки, яка допоможе Україні перейти від радянських зразків до озброєння стандартів НАТО і забезпечити повну оперативну сумісність з Альянсом.
Фото: The Kyiv Independent | Twitter