Литва, Латвія та Естонія викликали китайських послів через коментар про суверенітет пострадянських країн

Литва, Латвія та Естонія викликали китайських послів через коментар про суверенітет пострадянських країн

Про це повідомляє суспільний мовник Литви LRT.

Глава МЗС Латвії Едуард Рінкевич наголосив, що «зауваження посла Китаю у Франції щодо міжнародного права та суверенітету націй абсолютно неприйнятні» та заявив, що Латвія вимагає пояснень і спростування цієї заяви.

«З огляду на неприйнятні заяви посла Китаю у Франції про міжнародне право та національний суверенітет, МЗС Латвії викликало уповноваженого повіреного у справах посольства Китаю в Ризі для надання пояснень у понеділок. Цей крок узгоджений з Литвою та Естонією», — зазначив Рінкевич.

Міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс написав, що такі заяви Китаю — це причина, чому країни Балтії проти того, аби ця країна була посередником миру в Україні.

»Якщо хтось досі дивується, чому країни Балтії не довіряють Китаю роль "посередника миру в Україні", то ось посол Китаю стверджує, що Крим є російським, а кордони наших країн не мають правового підґрунтя», — йдеться у повідомленні.

Міністр закордонних справ Естонії Маргус Тсахкна наголосив, що держава викликає китайського посла, щоб »дати зрозуміти, що такі погляди неприйнятні, а Естонія — суверенна держава».

Натомість Речниця МЗС Китаю Мао Нін запевнила, що КНР «поважає суверенітет, незалежність і територіальну цілісність усіх країн і підтримує цілі та принципи Статуту ООН».

«Китай поважає статус суверенної держави республік-учасниць після розпаду Радянського Союзу», — заявила вона.

Нагадаємо, Посол Китаю у Франції Лу Шайе поставив під сумнів суверенітет країн, що входили до складу СРСР. Він заявив, що простої відповіді на запитання «Кому належить Крим» нібито немає.  Шайе заявив, що начебто не існує договору, який визначив міжнародно-правовий статус колишніх членів СРСР.