Лідери країн Африки зустрілися з Президентом Росії Путіним

Лідери країн Африки зустрілися з Президентом Росії Путіним

18 червня делегація лідерів країн Африки прибула до РФ для проведення переговорів із російським президентом Владіміром Путіним. 

Про це повідомляє пресслужба президента ПАР.

У повідомленні йдеться, що приїзд президента Південно-Африканської Республіки Сиріла Рамафоса до Росії відбувся після «конструктивних переговорів» з Президентом України Володимиром Зеленським 16 червня 2023 року. 

Рамафоса зазначив, що африканські лідери хотіли б вислухати позицію Президента Росії, як напередодні вислухали позицію Президента України Володимира Зеленського.

«На цій зустрічі також вислухаємо вашу точку зору щодо цієї війни. Ми б хотіли вислухати вас з повагою до тієї точки зору, яку ви висловите», — сказав президент ПАР.

Делегація представила «10 пунктів» щодо врегулювання війни, які напередодні озвучили в Україні. Також вона закликала зняти перешкоди для реалізації «зернової угоди» та повернути додому українських дітей. 

Напередодні Президент Південно-Африканської Республіки Сиріл Рамафоса висунув свій план миру в Києві на зустрічі з президентом України. 

Натомість Путін заявив, що Росія «відкрита до діалогу з усіма, хто виступає за мир». Також заявив, що українських дітей вивозили «легально, рятуючи життя і здоров'я».

Путін заявив, що знає про їхні пропозиції щодо врегулювання ситуації в Україні, зазначивши, що Росія відкрита до діалогу з усіма, хто виступає за мир.

Нагадаємо, 16 червня делегація з семи країн Африки прибула в Україну, представники Південно-Африканської Республіки, Сенегалу, Замбії, Коморських Островів, Єгипту Уганди та Конго зустрілися з керівництвом України.