Крок за кроком ми даємо Європі ще більше сили й упевненості, що свобода у Європі не поступиться жодній тиранії — Зеленський на саміті G7

Author: Marta Dyka
Крок за кроком ми даємо Європі ще більше сили й упевненості, що свобода у Європі не поступиться жодній тиранії — Зеленський на саміті G7

Президент України виступив зі зверненням до лідерів країн-учасниць G7.

Зеленський подякував усім країнам Групи семи за підтримку України: США за масштабну військову, економічну та санкційну допомогу, Канаді — за те, що кожен українець відчув, наскільки потужною є наша дружба. 

Сполученому Королівству за те, що вони першими у Європі, надали Україні летальну зброю та солідарність у побудові потужної армії, а Японії — за потужне лідерство в Азії в захисті свободи й базових норм міжнародного права.

Франція отримала подяку за посилення української артилерії та підтримку України не лише на національному рівні, а й на рівні місцевих громад, Німеччина — за системи «IRIS-T» та все те, що допомагає рятувати людей, зберігати соціальну стабільність, попри російський терор. Президент подякував й Італії за надану вчасно й без вагань безпекову та фінансову допомогу.

За словами Президента України, завдяки підтримці ЄС «всі ми разом безпрецедентно об’єднали нашу спільноту, крок за кроком даємо Європі ще більше сили й упевненості, що свобода у Європі не поступиться жодній тиранії». 

Цьогоріч Україна здобула статус кандидата в члени ЄС та отримала від Європи життєво важливу економічну й санкційну підтримку.

За словами Володимира Зеленського, Росія продовжує агресію, а отже, варто продовжити й підтримку України. Президент закликав зробити давно очікувані кроки — те, що прискорить настання миру. 

Таких кроків, як сказав президент, є три:

• Перший крок — нова сила. Україна потребує сучасних танків, незмінної підтримки артилерією, гарматами та снарядами. Потребує більше реактивної артилерії та більш далекобійних ракет. Що результативнішою Україна буде з такою зброєю, то коротшою буде російська агресія.

• Другий — нова міцність. Маємо зберегти й наступного року фінансову, енергетичну та соціальну стабільність. Не програти в цьому — це виграти в усьому. 

• Третє — нова дипломатія. Україна завжди була лідером переговорних зусиль і робила все, щоб зупинити російську агресію. «І зараз ми відчуваємо можливість використати дипломатію, щоб наблизити звільнення всіх наших людей і всіх наших територій», — сказав Зеленський.

Президент України запропонував скликати спеціальний саміт — Global Peace Formula Summit, — щоб визначитися, як і коли можна реалізувати пункти української формули миру.

​​Президент Зеленський у зверненні до G7 також запропонував Росії почати виводити війська на Різдво і так показати свою здатність відмовитись від агресії. «Відповідь із Москви покаже, чого там насправді хочуть: чи то подальшого протистояння зі світом, чи то нарешті завершення агресії. Той, хто приніс війну, повинен її забрати», — додав Зеленський.

Фото: Офіс Президента України