Колишньому міністру інфраструктури Андрію Пивоварському вручили клопотання про обрання йому запобіжного заходу у вигляді застави 20 мільйонів гривень

Колишньому міністру інфраструктури Андрію Пивоварському вручили клопотання про обрання йому запобіжного заходу у вигляді застави 20 мільйонів гривень

Про це Пивоварський повідомив на своїй Facebook-сторінці.

22 лютого Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) і Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) повідомили ексміністру інфраструктури України і його колишньому першому заступнику про підозру у зловживаннях, через які держава зазнала збитків на понад 30 мільйонів доларів. 

За даними слідства, у липні 2015 року тогочасний міністр спільно зі своїм заступником забезпечили прийняття наказу, за яким корабельний збір із суден в морському порту «Південний» почали стягувати й приватні компанії (у пропорції 50:50). За законом стягнення такого збору є виключною прерогативою ДП «Адміністрації морських портів України» (ДП «АМПУ»), як користувача акваторії порту, що належить державі.

Розслідування зловживань в Мінінфраструктури детективи НАБУ розпочали восени 2019 року. Відтоді Національне антикорупційне бюро неодноразово зверталося до Кабінету Міністрів, Міністерства юстиції, Міністерства інфраструктури та ДП «АМПУ», аби вони припинили дію незаконної схеми. 

«Однак відомства не прислухались до аргументів Бюро, не скасували протиправний наказ та не подали позови про повернення приватними компаніями безпідставно отриманих сум корабельного збору», — повідомили в НАБУ.

За результатами експертизи, лише протягом 2017-2021 років через незаконний наказ держава недоотримала понад $30 млн, які наразі й інкримінують підозрюваним. Детективи досліджують наслідки дії схеми протягом наступних періодів.

«Моя складова у вчиненні злочину полягає у виступі на засіданні Кабміну та фактично підписанні документа, який попередньо пройшов погодження в зацікавлених (профільних) міністерствах, проголосований членами Уряду на його засіданні та в подальшому заюстований Мінюстом», — стверджує колишній міністр.

Водночас слідство встановило, що наказ ухвалили без належного економічного обґрунтування і всупереч зауваженням департаменту економіки та фінансів Мінінфраструктури та ДП «АМПУ». 

Андрій Пивоварський зазначив, що «категорично не погоджується з тим, що викладено, як в повідомленні про підозру, так і в клопотанні про обрання запобіжного заходу».

Фото: LIGA.net