Колишній очільник МЗС Румунії заявив про необхідність поділу України

Колишній очільник МЗС Румунії заявив про необхідність поділу України

Про це сказав ексміністр під час конференції.

Андрей Марга зробив заяву, згідно з якою Україна «має віддати» власні території Румунії, Угорщині, Польщі та Росії через «неприродність» кордонів держави.

Він запевнив, що Україна нібито «далека від демократії», оскільки в країні забороняють політичні партії, телебачення підконтрольне владі, а багаті люди тікають з країни з грошима.

«Румунія має триматися трохи далі від війни», — сказав Ексміністр закордонних справ та додав, що війна завершиться безпековою угодою США, Китаю, Росії та ЄС.

Посольство України в Румунії висловило розчарованість заявою Марга, оскільки ексміністр ставить під сумнів базові принципи міжнародного права, зокрема непорушності кордонів.

«Шкодуємо, що колишній міністр європейської і демократичної держави Андрей Марга виступає із заявами, які ставлять під сумнів базові принципи міжнародного права, посилення непорушності кордонів», — йдеться в повідомленні.

Андрей Марга востаннє працював в уряді у 2012 році. Він очолював МЗС лише протягом 3 місяців. До цього Марга займав посаду міністра освіти. У радянські часи Марга був інформатором румунської репресивної служби Секурітате.

МЗС Румунії засудило заяву ексглави міністерства Андрея Марга про поділ України.

Міністерство закордонних справ зазначило, що його слова суперечать принципам міжнародного права, а також офіційній позиції Румунії щодо агресії Росії проти України.

У міністерстві вважають, що Андрей Марга «переймає, заохочує та поширює злісні наративи, які створює Росія».

МЗС Румунії запевнило, що підтримує суверенітет та територіальну цілісность України.

Фото: Getty Images