Кабмін підтримав введення кримінальної відповідальності за примусову паспортизацію

Кабмін підтримав введення кримінальної відповідальності за примусову паспортизацію

16 вересня уряд підтримав внесення на розгляд до Верхової Ради законопроєкту «Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України щодо протидії російській паспортизації».

Про це повідомляє Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.

Уряд пропонує запровадити кримінальну відповідальність за:

  • отримання паспорту РФ в умовах воєнного стану українськими публічними службовцями за відсутності ознак держзради;
  • пропаганду, публічні заклики, поширення матеріалів із закликами щодо необхідності набуття російського громадянства;
  • примус українців до отримання громадянства РФ.

Крім того, зміни пропонується внести в закон «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України».

«Закон, у разі його ухвалення, не матиме зворотної сили. Тобто, він не розповсюджуватиметься на факти отримання українцями паспортів Російської Федерації до набрання цим законом чинності», — зазначають у відомстві.

Мінреінтеграції пояснило, що Міжнародне гуманітарне право та Кримінального кодекс не містять ефективних інструментів для покарання за примусову паспортизації.

«Росіяни та їхні посібники з 2014 року примусово роздали сотні тисяч паспортів на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей, не кажучи про український Крим. Жодного судового вироку за такі злочини вони не отримали. Саме відчуття безкарності дозволяє їм поводити себе так зухвало», — заявило Міністерство.

Фото: Maxim Shemetov | Reuters