ГУР поки не має достовірної інформації про те, хто перебував на борту літака Іл-76
Головне управління розвідки поки немає достовірної інформації про те, хто й у якій кількості перебував на борту літака Іл-76, що розбився поблизу російського міста Бєлгород 24 січня.
Про це ГУР повідомили у своїх соціальних мережах.
Вони визнали, що 24 січня мав відбутися обмін військовополоненими.
Як зазначають в пресслужбі відомства, Україна виконала всі домовленості для підготовки обміну. Російських полонених військовослужбовців вчасно доставили на обумовлене місце для обміну, «де вони перебували у безпеці».
Росіяни мали гарантувати безпеку українських військових. Росія не проінформувала українську сторону про необхідність гарантування безпеки повітряного простору в районі Бєлгорода у визначений період часу, «як неодноразово робилось в минулому».
«Україна не була проінформована про кількість транспортних засобів, маршрути та форми доставки полонених. Відомо, що доставка полонених відбувається як авіаційним, так і залізничним і автомобільним транспортом.
Це може свідчити про навмисні дії Росії, направлені на створення загрози життю та безпеки полонених», — додали у відомстві.
У ГУР зазначили, що посадка транспортного літака в 30-кілометровій зоні ведення бойових дій не може бути безпечною і в будь-якому разі має обговорюватися обома сторонами, адже в іншому випадку це наражає на небезпеку весь процес обміну.
«Мова може йти про сплановані та навмисні дії РФ з метою дестабілізації ситуації в Україні та послаблення міжнародної підтримки нашої держави», — зазначили в ГУР.
24 січня поблизу Бєлгорода впав військово-транспортний літак Іл-76. Російське Міноборони стверджує, що на його борту нібито перебували українські військовополонені.