Гуманітарна допомога від світу: що отримала Україна 30 серпня — 4 вересня

Гуманітарна допомога від світу: що отримала Україна 30 серпня — 4 вересня

Щотижня ми готуємо дайджести новин про допомогу Україні, яку надають інші країни, про те, що відбувається у внутрішній політиці та чим займається Служба безпеки України, а також про процеси щодо бранців Кремля. 

Сьогодні публікуємо новини про гуманітарну допомогу, яку отримала Україна за тиждень 30 серпня — 4 вересня. 

Українським першокласникам передали 50 тисяч рюкзаків із навчальним приладдям

Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) за підтримки Уряду Японії передав школярам 50 тисяч рюкзаків з канцелярією.

Про це повідомляє ЮНІСЕФ.

Рюкзаки отримали першокласники Миколаївської та Одеської областей.

Світовий банк допоможе 100 тисячам сімей відновити пошкоджені оселі

Світовий банк виділить понад 100 тисячам українських сімей $232 млн на терміновий ремонт житла, пошкодженого внаслідок російського вторгнення. 

Про це йдеться у пресрелізі Світового банку.

Проєкт «Ремонт житла для відновлення прав і можливостей людей (HOPE)» дозволить власникам будинків провести дрібний ремонт, наприклад, замінити розбиті вікна або відремонтувати пошкоджений дах. 

Кошти на ремонт також надаватимуть власникам осель у багатоквартирних будинках, які зазнали помірних пошкоджень і не потребують капітального ремонту.

Станом на лютий 2023 року загальна вартість завданої шкоди житловому сектору України оцінювалася у понад $50 мільярдів. Цей проєкт має на меті допомогти відремонтувати приблизно дві третини пошкоджених будинків, придатних для ремонту.

Початкове фінансування на загальну суму $232 мільйони дозволить відшкодувати ремонт близько 98 тисяч приватних будинків і восьми тисяч квартир у 160 багатоквартирних житлових будинках у п'яти областях.

Нагадаємо, у червні Світовий банк і донори надали Україні додаткове фінансування на суму 1,75 мільярда доларів для екстреної допомоги та відновлення країни.

Данія збільшує допомогу Україні на понад 40 мільйонів євро

Уряд Данії планує підвищити видатки на допомогу Україні у 2024 році з 160 мільйонів євро до близько 200 мільйонів євро.

Про це повідомляє Міністерство закордонних справ Данії.

Основним пріоритетом уряду Данії є екстрена допомога цивільному населенню та відбудова України, зокрема реконструкція критичної інфраструктури у більш екологічний та якісний спосіб.

Данія взяла відповідальність за відбудову Миколаєва. Там країна допомагає забезпечити доступ до води та опалення, відбудовувати і ремонтувати житлові райони, школи та медзаклади.

Київський метрополітен отримав ще шість вагонів з Польщі

Метро Києва отримало черговий зчеп із шести вагонів варшавського метро. До Києва вже прибули 36 польських вагонів із 60 погоджених. Про це повідомляє Київська міська рада.

Варшавський метрополітен безкоштовно передає Київському метрополітену 60 виведених з експлуатації вагонів серії № 81 — вагони цієї ж серії курсують лініями київського метро.

Отримані поїзди перш за все використають як технічні донори для проведення капітальних ремонтів наявних вагонів та створення резерву запчастин. 

Нагадаємо, транспортування вагонів розпочалось наприкінці квітня. У серпні до Києва доставили 12 вагонів. 

Ще 24 вагонів мають доставити до кінця 2023 року.

Партнери передали генератори для українських регіонів 

Німеччина та Міжнародна організація з міграції закупили генератори для харчової промисловості та адміністративних установ України.

Продовольча та сільськогосподарська організація ООН поставила 23 генератори з нової партії, наданої Міністерством закордонних справ Німеччини.

Генератор отримала, зокрема, Бірківська інкубаційна станція Харківської області, де фермерські господарства східних областей України закупляють курчат.

На Вінниччину передали 15 генераторів від Міжнародної організації з міграції, яка закупила їх за кошти донорів. Про це «Суспільному» розповіла представниця організації Тетяна Неприцька.

За її словами, вартість одного генератора 280 тисяч гривень. Усі вони потужністю 24 кВт, однофазні й не підходять на використання для промислових обʼєктів.

Генератори встановлять у Центрах надання адміністративних послуг, щоб підтримати їхню роботу під час відключень світла. Генератори вже отримали Калинівська, Жмеринська, Хмільницька та Козятинська громади. 

Українські медзаклади отримали медичні препарати, обладнання і авто швидкої допомоги

До України надійшла чергова партія медичної допомоги від міжнародних організацій та країн-партнерів.

Про це повідомляє Міністерство охорони здоровʼя. 

За тиждень партнери надіслали, зокрема:

  • чотири автомобілі швидкої медичної допомоги;
  • 12 палет медичного обладнання;
  • 37 палет лікарських засобів та виробів медичного призначення;
  • 37 палет постелі;
  • 81 палету засобів індивідуального захисту.

Допомога надійшла від Всесвітньої організації охорони здоров’я, гуманітарної організації «Direct Relief», німецької компанії «Action Medeor», Уряду Сербії, компанії «Insta Products», Уряду Люксембурга та фармацевтичної компанії «B-Braun».

Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) надав Одеському обласному центру соціально значущих хвороб медичні препарати, які протягом трьох місяців забезпечать ліками десять тисяч пацієнтів. Вони сприятимуть профілактиці та лікуванню інфекційних захворювань, таких як туберкульоз.

США передали обладнання для ремонту котелень в Херсоні

Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) надало обладнання для ремонту 17 котелень, пошкоджених внаслідок руйнування росіянами греблі Каховської ГЕС

Про це повідомили в USAID.

Сполучені Штати надали Херсонтеплоенерго два кілометри труб і сім модулів опалення для котелень, щоб забезпечити доступ до тепла та гарячої води попри російські обстріли.

На Миколаївщині встановили нові генератори і водорозподільні автомати

Програма розвитку ООН та Представництво Європейського Союзу в Україні передали Миколаївській області обладнання, щоб забезпечити місцевих чистою питною водою.

Про це повідомляє ПРООН.

Протягом останнього кварталу в області встановили 30 аварійних генераторів та 24 водорозподільні апарати.