Гуманітарна допомога від світу: що отримала Україна 26 вересня — 2 жовтня
Щотижня ми готуємо дайджести новин про допомогу Україні, яку надають інші країни, про те, що відбувається у внутрішній політиці та чим займається Служба безпеки України, а також про процеси щодо бранців Кремля.
Сьогодні публікуємо новини про гуманітарну допомогу, яку отримала Україна за тиждень 26 вересня — 2 жовтня.
Норвегія виділила Україні $92 мільйони гуманітарної допомоги
Норвегія надає додатковий один мільярд норвезьких крон (приблизно 92 мільйони доларів США) на речі першої необхідності, забезпечення житла та захист від насилля для українців.Про це йдеться на сайті норвезького уряду.
Кошти використають для надання життєво необхідної допомоги дітям, біженцям і внутрішньо переміщеним особам. Їм допоможуть забезпечити доступ до житла, їжі, води, санітарних умов, освіти, охорони здоров’я та психосоціальної підтримки.
Також фінансування виділять на захист від сексуального та гендерного насильства.
650 мільйонів норвезьких крон спрямують через ООН, а 350 мільйонів — через Міжнародний рух Червоного Хреста та Червоного Півмісяця.
«Мирне населення України дуже постраждало внаслідок жорстокої війни Росії. Зусилля українського народу протистояти щоденним нападам на мирних жителів та цивільну інфраструктуру були героїчними. Їм потрібна наша допомога, щоб пережити ще одну зиму війни», — сказала Міністерка закордонних справ Норвегії Аннікен Гюітфельдт.
Від початку повномасштабного вторгнення Норвегія надала понад 3.5 мільярда норвезьких крон гуманітарної підтримки Україні та на допомогу для біженців у сусідніх країнах.
Швейцарія виділила $108 мільйонів на гуманітарне розмінування України
Федеральна рада Швейцарії схвалила пакет у 100 мільйонів швейцарських франків для розмінування цивільних і сільськогосподарських територій в Україні та допомоги у відновленні країни.
Про це повідомляє сайт швейцарського уряду.
Фінансування виділять у період з 2024 по 2027 рік. Кошти нададуть Міністерство оборони, цивільного захисту та спорту (DDPS) і Федеральний департамент закордонних справ (FDFA) Швейцарії.
«Уже кілька місяців нещасні випадки збільшуються: фермери наступають на протитанкові міни, орючи свої поля, інші цивільні особи втрачають життя та кінцівки від вибухонебезпечних боєприпасів або протипіхотних мін у своїх садках та домівках. Очищення забруднених мінами земель є надзвичайно актуальною справою та передумовою для відновлення країни», — йдеться у повідомленні уряду.
Швейцарія має передовий досвід у сфері протимінної діяльності. У країні розташований Женевський міжнародний центр гуманітарного розмінування, який протягом останнього десятиліття надавав Україні навчання, стратегічну підтримку та технічні консультації. У Швейцарії також розташована низка виробників машин для розмінування.
За 2022 та 2023 роки Швейцарія вже виділила 15.2 мільйона швейцарських франків на розмінування.
Фундація Олени Зеленської отримала $1 мільйон на допомогу українцям
Канадська Фундація Темертеїв виділила $1 мільйон на підтримку проєктів Фундації першої леді України Олени Зеленської.
Про це повідомляє Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.
Кошти спрямують на допомогу ВПО, відбудову медичних та освітніх закладів країни та на підтримку великих прийомних родин.
Раніше завдяки співпраці Фундації Олени Зеленської з Фундацією Темертеїв понад дві тисячі внутрішньо переміщених осіб із Харківщини забезпечили речами першої необхідності. Їм влаштували тимчасове житло та забезпечили людей генераторами.
Україна та Корея встановлюють сонячні електростанції у ЦНАПах
В Україні стартує пілотний проєкт зі встановлення сонячних електростанцій на будівлях Центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП). Загальна вартість проєкту складає $18 мільйонів — їх надасть Республіка Корея.
Про це повідомляє Міністерство енергетики України.
Реалізацію ініціативи заплановано на 2024-2026 роки в Івано-Франківській, Житомирській та Одеській областях.
Встановлення сонячних систем дозволить забезпечити автономне електропостачання сервісних центрів, щоб своєчасно надавати послуги населенню та знизити навантаження на централізовані джерела постачання.
«Реалізація проєкту дозволить зменшити витрати на електроенергію та забезпечить надійність енергопостачання цих об’єктів інфраструктури», — сказав заступник Міністра енергетики України Ярослав Демченков.
Проєкт втілюють за координації Міненерго та підтримки Міністерства торгівлі, промисловості та енергетики Кореї.
МОЗ України отримало медичну допомогу від партнерів
Міністерство охорони здоров’я України отримало гуманітарну допомогу від Міністерства внутрішніх справ Фінляндії та словацького підрозділу глобальної компанії «Palatin Group», що займається технологіями та консалтингом.
Про це повідомляє Міністерство охорони здоровʼя.
Зокрема, надійшло 29 палет медичного обладнання та одна палета дозиметрів.
«Понад півтора року для сфери охорони здоров’я України дуже важливою є підтримка партнерів. Це дає нам змогу надавати українцям медичну допомогу безперервно, в повному обсязі — лікувати і рятувати життя в цей важкий для країни час», — зазначила заступниця Міністра охорони здоров’я з питань цифрового розвитку Марія Карчевич.
Соціальні заклади Херсонської громади отримали допомогу від Польщі
Польський центр міжнародної допомоги надав гуманітарну допомогу закладам соціальної сфери Херсонської громади.
Про це повідомляє «Суспільне».
Польські партнери передали шість автомобілів, електровелосипеди, 40 ноутбуків і 40 принтерів.
Машини та комп'ютерну техніку нададуть територіальним центрам соціального обслуговування, управлінням соцзахисту в районах та міським службам, які працюють у гуманітарній сфері. Велосипеди розподілять між територіальними центрами і старостами.
«Особливо там, де не працює громадський транспорт, це допоможе працівникам швидко добратись до маломобільних людей», — повідомила керівниця українськими програмами Польського центру міжнародної допомоги Анна Радецька.
Як розповіла Радецька, у планах — забезпечення людей з інвалідністю та передача транспорту херсонській службі у справах дітей.
США передали 181 насос українським регіонам
Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) надало 181 насос для ремонту пошкоджених росіянами енергомереж.
Про це повідомляє USAID.
Обладнання передали теплокомуненерго Запорізької та Херсонської областей.
Підтримка допоможе українцям отримати доступ до опалення, постачання гарячої води та електроенергії.
ООН запускає онлайн-платформу моніторингу річок у Чернігівській області
Програма розвитку ООН разом із партнерами розробила систему онлайн-моніторингу водних шляхів Чернігівської області. Система дозволяє отримати повний огляд якості води та факторів, що впливають на її стан.
Про це повідомляє пресслужба ПРООН.
Проєкт реалізують за фінансової підтримки уряду Швеції.
Система містить табло, вебкарти та інші зведені дані, які демонструють стан забруднення поверхневих вод. Це дозволяє користувачам відстежувати тенденції забруднення в режимі реального часу та визначати чинники, які викликають підвищення концентрації шкідливих речовин.
Система також пропонує інструменти для аналізу впливу сільськогосподарської та промислової діяльності на якість поверхневих вод.
«Під час війни моніторинг навколишнього середовища та збір даних допомагають розрахувати й зменшити потенційні екологічні ризики. Ми віримо, що ця система онлайн-моніторингу відіграватиме ключову роль у збереженні якості води в Чернігівській області, і що її можна розширити на національному рівні та запровадити по всій країні», — сказала координаторка програми «Реформа місцевого самоврядування та децентралізації» Олена Рудич.
США та Корея передали Україні 12 тисяч тонн добрив
Сполучені Штати Америки та Республіка Корея передали 12 тисяч тонн добрив для кращого врожаю українських озимих.
Про це повідомила пані Посол США в Україні Бріджит Брінк.
«Ми разом з українськими фермерами протистоїмо російським атакам на сільське господарство. Раді приєднатися до Міністра аграрної політики і продовольства Миколи Сольського та Тимчасового повіреного у справах Чун-Юн Кіма, щоб доставити 12 000 тонн вкрай необхідних добрив для кращого врожаю озимих», — написала Брінк.