Гуманітарна допомога від світу: що отримала Україна 23 — 29 травня
Австрія фінансує Україні обладнання для розмінування на 2 млн євро
Федеральний уряд Австрії виділяє два мільйони євро на фінансування обладнання для розмінування України.
Про це повідомило Міністерство закордонних справ Австрії.
Канцлер Австрії Карл Нехаммер наголосив, що країна надає тільки фінансову підтримку, а австрійські розмінувальники не прибудуть до України.
Кошти спрямують до Міжнародного трастового фонду (ITF) — організації із надання допомоги в розмінуванні.
У координації з Державною службою з надзвичайних ситуацій України, ITF має надати міношукачі для гуманітарного розмінування.
«Від початку жорстокої загарбницької війни Росії, Австрія була на боці атакованих (України — ред.) у рамках військового нейтралітету. Бути нейтральними не означає, що ми сидимо склавши руки і дивимося в інший бік. Австрія вже серйозно взялася за свою відповідальність перед українським населенням», — сказав віцеканцлер Вернер Коглер.
Окрім двох мільйонів євро для Міжнародного трастового фонду, Австрія від минулого року підтримує «Програму підтримки України» в рамках ОБСЄ у сфері гуманітарного розмінування.
Київ отримав інклюзивний мікроавтобус для мобільних бригад соціально-психологічної допомоги
Фонд ООН у галузі народонаселення передав Києву інклюзивний мікроавтобус для мобільних бригад соціально-психологічної допомоги для перевезення людей з інвалідністю.
Про це повідомила заступниця голови КМДА Марина Хонда.
Це четвертий автомобіль для роботи мобільних бригад, які допомагають постраждалим від насильства. Мікроавтобус придбали, щоб оперативно реагувати на факти насильства та надавати послуги людям з інвалідністю.
Авто обладнане сучасним підйомником, який здатний піднімати вагу до 250 кілограмів.
«Такий автомобіль також дуже важливий у доправленні мам із дітьми до кімнат кризового реагування та притулків. Досить часто постраждалі мають дитячий візочок та багато речей, які потребують чимало місця. Особливо, якщо ми говоримо про багатодітних мам. Тож таке авто допоможе сприяти комфортному отриманню послуг», — розповіла Марина Хонда.
У складі мобільної бригади є соціальний працівник, психолог та водій. Протягом 2023 року фахівці вже надали 486 консультацій.
Закупівля авто стала можливою завдяки підтримці уряду Данії.
Одещина отримала три автомобілі швидкої допомоги та пожежне авто
До Одещини прибули три автомобілі швидкої допомоги та пожежний автомобіль від американського благодійника та віцепрезидента OSF HeaithCare Кріса Менсона.
Про це повідомив голова Одеської обласної ради Григорій Діденко.
Авто швидкої допомоги передадуть військовим підрозділам та цивільним шпиталям. Пожежний автомобіль — добровольчій пожежній бригаді при ДСНС в Одеській області.
«Хочу висловити окрему вдячність за ініціативу та координацію діяльності пана Менсона в Україні депутату Одеської обласної ради Олександру Денисенку та організації “Life Support Ukraine” / “Життєва Опора”. Мав честь особисто нагородити цінними подарунками Кріса Менсона та його команду, які активно допомагають нашим військовим від початку повномасштабної війни», — написав Діденко.
Латвія виділить 2 млн євро на відновлення Чернігова
Міський голова Чернігова Олександр Ломако та Міністерка економіки Латвійської Республіки Ілза Індріксоне домовилися про виділення Латвією 2 млн євро для відновлення Чернігова
Про це повідомили у міській раді Чернігова.
Фінансування спрямують на обладнання для закладів освіти та відновлення потужностей КП «Чернігівводоканал».
«У міста немає можливості все відновити самостійно, у держави зараз пріоритети — бойові дії і захист країни, а тому ми активно співпрацюємо з міжнародними донорами, організаціями із залучення їх допомоги для відновлення Чернігова», — сказав мер Чернігова.
Делегацію з Латвійської Республіки повідомили про першочергові потреби Чернігова та плани на майбутнє міста, а Латвія могла вирішити, як вона може долучитися до реалізації конкретних проєктів.
«Ми будемо надавати всю необхідну допомогу до нашої спільної перемоги. І, я думаю, що найкращий спосіб, як це зробити — це саме такі зустрічі, де ми можемо обійти різні демократичні моменти, які заважають у прийнятті ефективних рішень. Також бачимо, що ми могли б долучитися до підтримки відновлення Чернігова вже після завершення війни», — сказала Міністерка економіки Латвії.
Олександр Ломако повідомив, що важливими напрямками відновлення є сфера громадського транспорту, техніка для прибирання міста та налагодження зв'язків на рівні бізнесу.
ООН надала допомогу громадам Миколаївщини, Донеччини, Херсонщини, Київщини, Чернігівщини й Тернопільщини
Гуманітарії ООН передали українським регіонам спецтехніку, будівельні матеріали і медичне приладдя та встановили мобільні будинки на Київщині й Чернігівщині.
Програма розвитку ООН спільно із Посольством Канади в Україні доставили партію спеціальної техніки для Миколаївщини. «Мобільні центри на колесах збільшують спроможність постраждалих від війни громад реагувати на потреби відновлення та реконструкції», — зазначили в ПРООН.
Управління ООН з координації гуманітарних питань доставило допомогу для 1400 людей із прифронтового Сіверська Донецької області. Місцевим передали, зокрема, ліки та медичне приладдя.
Управління Верховного комісара ООН у справах біженців надало психологічну підтримку та екстрені матеріали для швидкого ремонту пошкоджених дахів, вікон та дверей для жителів села Прошова Тернопільської області, які постраждали від російського обстрілу.
У Київській та Чернігівській областях встановили 43 мобільні будинки, побудовані українською компанією «QHome». Будинки для сімей, чиї домівки були зруйновані, обладнані вбиральнею, кухнею, меблями та електроприладами.
До села Садове Херсонської області доставили брезент, каністри та сонячні лампи для 300 домогосподарств. Наразі місцеві жителі не мають світла та води.
Енергетики прифронтових областей отримали від Польщі понад 40 тонн опор для відновлювальних робіт
Польща передала опори для відновлювальних робіт енергетикам прифронтових областей. Зокрема, «Запоріжжяобленерго» отримало опори загальною вагою 21 тонна, «Миколаївобленерго» — вагою близько 20 тонн.
Про це повідомляє Міністерство енергетики України.
Тільки за останні два тижні від Польщі надійшло 13 вантажів допомоги загальною вагою понад 190 тонн. Серед них, зокрема, 82 генератори різної потужності.
«Важливою є робота логістичного хабу rescEU у Польщі, який збирає гуманітарну допомогу з усієї Європи та швидко передає її в Україну. Завдяки наданому обладнанню наші енергетики швидше та ефективніше проводять відновлювальні роботи для підготовки до наступного опалювального сезону», — зазначив Міністр енергетики України Герман Галущенко.
Загалом від березня 2022 року, до України надійшло 93 вантажі допомоги від Польщі загальною вагою понад 1.6 тисячі тонн.
Дніпропетровщина отримала гуманітарну допомогу від французької громади Сен-Назера
На Дніпропетровщину доставили медикаменти, одяг та речі першої необхідності від громади французького міста Сен-Назер разом з місцевою українською спільнотою.
Про це повідомили у Дніпропетровській обласній раді.
До збору допомоги долучились мер Сен-Назера Давід Самзан й асоціація «Дружба».
Загалом для України зібрали близько дев'яти тонн одягу та речей першої необхідності. Вантажі з гуманітарною допомогою відправили до Донецької, Дніпропетровської та Запорізької областей.
На Дніпропетровщину привезли, зокрема, 1223 кілограмів медикаментів.
Польща передала 45 автомобілів швидкої допомоги для підтримки українських підрозділів під час контрнаступу
Про це повідомило Посольство Республіки Польща в Києві.
На прохання Президента Володимира Зеленського, уряд Польщі передав 45 автомобілів швидкої допомоги з обладнанням для підтримки українських підрозділів під час контрнаступу.
Це ще одна ініціатива у сфері медичної підтримки, яку реалізує уряд Польщі. Раніше польські інструктори-рятувальники Групи гуманітарно-медичної допомоги провели навчання для майже 200 українських парамедиків.
Миколаїв отримав автомобілі для комунальних служб та труби для водопроводу
Миколаїв отримав шість автівок для комунальних служб та понад п'ять кілометрів труб різного діаметру для покращення роботи пошкодженого обстрілами водопроводу. Допомогу передала громадська організація «ANTS» за фінансової підтримки Тайваню.
Про це повідомляє міська рада Миколаєва.
«Миколаєву потрібні такі автомобілі, адже багато техніки було передано на потреби Сил оборони України. Тому ці шість автівок передадуть комунальним підприємствам, аби вони відразу були задіяні у роботах з благоустрою», — повідомив міський голова Олександр Сєнкевич.
Він зазначив, що отримані автомобілі зручні у використанні, потужні для міських умов, економні в порівнянні з аналогами, вміщують достатньо персоналу та мають хорошу вантажопідйомність.
Міжнародний Комітет Червоного Хреста надав допомогу для Миколаївщини, Донеччини та Харківщини
Міжнародний Комітет Червоного Хреста доставив українським регіонам гуманітарну допомогу, будівельні матеріали та системи оповіщення.
Для жителів Миколаївської області, які внаслідок російських обстрілів водопроводу залишились без доступу до чистої води, МКЧХ передав питну воду та водоочисне обладнання.
Бригади Комітету привезли гуманітарну допомогу для 1000 цивільних, що залишаються у Часовому Яру на Донеччині, та надали обладнання для пунктів питної води.
До Савинців Харківської області представники МКЧХ доставили три вантажівки будівельних матеріалів, щоб допомогти відбудувати домівки місцевих.
Також для Харківщини передали 65 комплектів систем оповіщення про повітряну тривогу.