Голова СБУ Василь Малюк розповів, що для першої атаки на Керченський міст у жовтні 2022 року використали 21 тонну гексогену

Голова СБУ Василь Малюк розповів, що для першої атаки на Керченський міст у жовтні 2022 року використали 21 тонну гексогену

Під час першої атаки на Керченський міст у жовтні 2022 року українські спецслужби використали 21 тонну гексогену. 

Про це розповів голова Служби безпеки України Василь Малюк в інтервʼю NV.

Українські спецслужби замаскували гексоген у целофанову плівку, щоб росіяни та їхні сканери не помітили вибухівку на пропускних пунктах.

Тоді ж українським військовим вдалося обійти російські системи, які збивають GPS-координати.

Фото: пресслужба СБУ

Для другого удару по Кримському мосту у липні 2023 року військові створили начинені вибухівкою морські безпілотники.

До морської операції тоді долучили командувача Військово-морських Сил Олексія Неїжпапу.

Дрони спільними зусиллями модернізовували, збільшували місткість безпілотника для вибухівки, обладнували вогнеметами тощо.

Врешті-решт СБУ та ВМС випустили дрони у відкрите море у середині липня цього року. 

«Дві ночі ми не спали — буквально щохвилини стежили за дронами. Ми перебували на такому драйві, що доводилося трохи заспокоювати хлопців, аби вони не гнали безпілотники», — розповів Малюк.

Голова СБУ, покликаючись на Женевську конвенцію та Кодекс Лібера, наголосив, що Кримський міст є законною ціллю для України, зокрема бо є «каналом руху, звʼязку та пересування» російської армії.

Нагадаємо, після атаки 17 липня Міністерство транспорту Росії заявило про пошкоджені дорожні полотна на прольотах Кримського мосту.

Фото: пресслужба СБУ