Ексголову Нацбанку Кирила Шевченка оголосили у міжнародний розшук

Author: Marta Dyka
Ексголову Нацбанку Кирила Шевченка оголосили у міжнародний розшук

Про це повідомляє Центр протидії корупції.

Прокурор САП повідомив, що 20 вересня Шевченко виїхав з України за службовим паспортом у відрядження до Лондона. 

Відрядження завершилося через день, однак до України колишній посадовець не повернувся. Екскерівник НБУ самостійно відправив себе у відпустку: спершу до 30 вересня, а згодом продовжив її до 7 жовтня.

За словами адвоката Шевченка, його підзахисний зараз нібито перебуває у Відні, де став на консульський облік і орендував житло.

Натомість прокурор повідомив, що Шевченко відмовляється надати слідству номер свого телефону та адресу електронної пошти, хоча про підозру йому точно відомо, бо він сам пише про це у Facebook.

Нагадаємо, 4 жовтня Кирило Шевченко подав у відставку. Він звернувся до Зеленського з проханням прийняти заявку та подякував президентові «за виявлену довіру та спільну роботу на користь держави».

6 жовтня Верховна Рада підтримала звільнення Кирила Шевченка з посади Голови Нацбанку. Окрім цього, Кирило Шевченко заявив про політичний тиск опісля звільнення.

«Я не став говорити про майже дворічний політичний тиск, який посилився напередодні мого рішення і, власне, зумовив серйозне погіршення проблем зі здоров’ям. Я не був зручним Головою Національного банку», — написав ексголова Нацбанку на своїй сторінці у Facebook.

Шевченко підкреслив, що озвучені правоохоронцями факти «є результатом передчасних висновків, зроблених на основі поспішних та недоведених суджень».

24 жовтня НАБУ оголосило в розшук ексголову Національного банку України Кирила Шевченка у справі про розкрадання 200 мільйонів гривень в Укргазбанку.

У розшук також оголосили одного із заступників голови правління Укргазбанку та заступника директора департаменту по роботі з корпоративними віп-клієнтами цієї держустанови — Дениса Чернишова та Олену Хмеленко.

Фото: Центр протидії корупції