ДБР передало до суду справу щодо розстрілу нацгвардійців у Дніпрі

ДБР передало до суду справу щодо розстрілу нацгвардійців у Дніпрі

Державне бюро розслідувань завершило розслідувати справу про розстріл на Південному машинобудівному заводі у Дніпрі.

Про це повідомило ДБР.

За даними слідства, Артемій Рябчук після призову на строкову службу зіткнувся із неуставними відносинами з боку старших по призову колег. Він доповідав керівництву про сварки між солодатами, через що в інших військових сформувалося «негативне ставлення» до Рябчука.

У день інциденту Рябчук відпочивав у складі бойової, однак отримав наказ впорядкувати документацію. Він сприйняв наказ за знущання і вирішив помститися за всі попередні образи.

За даними ДБР, нацгвардієць взяв автомат та набої у кімнаті зберігання зброї і «жорстоко розстріляв, як він вважав, усіх своїх кривдників». У результаті цього загинули п'ять осіб, ще п'ять — отримали поранення.

Після розправи над військовими, солдат намагався втекти зі зброєю та набоями до неї. Його затримали у Підгородньому Дніпровського району.

Нацгвардійця обвинувачують у порушенні статутних правил відносин між військовими, а також вбивстві, замаху на вбивство, дезертирстві, викраденні зброї та незаконному поводженні з нею. Ці статті передбачають довічне позбавлення волі.

ДБР також зареєструвало кримінальне провадження по факту службової недбалості та бездіяльності посадових осіб Національної гвардії України.

Нагадаємо, у ніч на 27 січня у Дніпрі на території заводу «Південмаш» солдат строкової служби Артемій Рябчук з автомата розстріляв караул НГУ, після чого втік зі зброєю. п'ять осіб загинули, зокрема одна цивільна, ще п'ять осіб отримали поранення.

Згодом того ж дня солдата затримали патрульні поліціянти.