Day4Defenders: як IT-компанії перетворюють День Захисників та Захисниць на день допомоги армії

Day4Defenders: як IT-компанії перетворюють День Захисників та Захисниць на день допомоги армії

У 2024 році три чверті фахівців українського IT сектору донатили частину свого доходу на армію. Ці ресурси є значними, оскільки один айтівець може віддавати на армію від кількох до десятка тисяч гривень на місяць. 

Втім, особистих пожертв буває надто мало. В IT-сфері прослідковується поступове зниження зарплат практично на усіх рівнях. Саме через це був створений проєкт Day4Defenders. 

Що таке Day4Defenders?

Вже третій рік поспіль в Україні проходить акція Day4Defenders. Ідея проєкту полягає в тому, щоб перше жовтня — День Захисників та Захисниць — зробити робочим днем в компанії. Сьогодні всі державні вихідні скасовані через воєнний стан. Втім більшість IT-підприємств є гнучкими приватними фірмами та зберігають день відпочинку для працівників. Суть акції — присвятити вісім додаткових годин роботи для тих, хто працює без вихідних та перерв. 

Весь прибуток за цей день компанія перераховує на підтримку підрозділів Сил оборони України. Це можливо зробити централізовано через фонди-партнери або ж витратити зібрані кошти на закриття потреб власних менших зборів. Працівники ж самої компанії не платять зі своїх кишень, а волонтерять. Цим проєкт відрізняється від звичайних донатів на потреби ЗСУ. Доєднатись до акції може ціла компанія або окремий працівник, команда чи підрозділ. 

Якщо ж перше жовтня є робочим днем в IT-компанії, то організатори акції закликають фірми добровільно перераховувати прибуток за цей день на потреби захисників.

Історія та основні цілі проєкту

Вперше цей проєкт був запущений восени 2022 року. Ініціатором та співзасновником стала компанія «TechMagic». У перший рік існування ініціативи вдалось зібрати близько 2,4 мільйона гривень. У 2023 році ця цифра піднялась до понад 3,9 мільйона гривень

Партнерами проєкту є благодійні фонди «1991» і «Там, де живе надія». Ці організації забезпечать закупівлі та ремонт автомобілів. Компанії-учасниці матимуть можливість забрендувати пікап своїм лого, прийти на передачу автівок, отримати фото і відеозвіти. Крім цього, компанію згадають в матеріалах основних IT-медіа — DOU, IT Cluster та інших. 

Ціль проєкту — зібрати близько 6 мільйонів гривень та на них закупити понад 20 автівок для підрозділів на передовій. 

«Автівки та дрони є найбільшими розхідниками на фронті. Наші обидва фонди спеціалізується на цих речах. Обрали саме автівки, тому що є дуже багато запитів. Зараз відбувається перехід на інший сезон, вже наявні машини потребують оновлення та заміни. Літо-зиму машина відʼїздила і через зношеність уже потрібне нове авто»,

 — пояснює засновниця фонду «1991» Анастасія Сохацька.

Ресурс України великий, втім не є нескінченним. IT-сфера в Україні в основному працює на аутсорс та отримує кошти від іноземних замовників послуг. Проте західні компанії чи фонди практично не допомагають Україні із закупівлею дронів, пікапів та іншого обладнання, яке потрібне на фронті — коментує Анастасія Сохацька. Вони, в основному, акцентуються на гуманітарній допомозі. 

«Подібний підхід акції дозволяє залучати кошти від іноземних клієнтів, не витрачаючи власні. Ця ініціатива дозволяє згенерувати додаткові гроші та скерувати їх на критичні потреби військових. Наші замовники готові оплачувати додаткові години, оскільки в цей час робота продовжуватиметься, як у звичайний робочий день», — розповідає Лідія Даць, одна зі співорганізаторок Day4Defenders.

Цього року до ініціативи вже приєдналося понад десять ІТ-компаній: Sombra, TechMagic, The Gradient, InVerita, OpenVPN, Ralabs, Codelions, Askep.net, Inoxoft, Codegeeks, Impressit, Zade, Radency та Develux. Стати партнером проєкту можна, заповнивши форму реєстрації. Представники фондів сконтактують з кожним працівником, командою чи компанією.