CША нададуть Україні новий пакет військової допомоги на $200 млн

CША нададуть Україні новий пакет військової допомоги на $200 млн

14 серпня Держдеп США оголосив про виділення нового оборонного пакета Україні, у який увійшли боєприпаси з різним обладнанням.

Про це йдеться на сайті Департаменту оборони США.

«Сьогодні ми оголошуємо про черговий пакет допомоги у сфері безпеки, щоб допомогти Україні, оскільки вона захищає свою територію і захищає свій народ», — написали у Держдепартаменті.

До нового пакета увійшли:

  • додаткові боєприпаси для систем «Patriot» та «HIMARS», артилерійські снаряди калібрів 155 мм і 105 мм, а також 120-мм танкові боєприпаси;
  • ракети TOW, протитанкові комплекси «Javelin»;
  • 37 тактичних транспортних засобів для перевезення обладнання, 58 причепів для водної техніки;
  • понад 12 мільйонів патронів для стрілецької зброї;
  • обладнання й системи для розмінування, снаряди для розчищення перешкод і запчастини для ремонту техніки.

«Росія почала цю війну і може закінчити її будь-коли, вивівши свої війська з України та припинивши свої жорстокі атаки. Поки це не станеться, Сполучені Штати, наші союзники та партнери будуть об’єднані з Україною стільки, скільки буде потрібно», — йдеться у заяві США. 

Нагадаємо,  25 липня США надали новий пакет військової допомоги для України на суму $400 млн через механізм «Presidential Drawdown» Authority. Він дозволяє передавати зброю та спорядження безпосередньо зі складів армії США. 

19 липня Сполучені Штати Америки виділили новий пакет військової допомоги Україні на $1.3 млрд, який містить засоби протиповітряної оборони та боєприпаси. 

7 липня Сполучені Штати Америки оголосили про новий пакет військової допомоги Україні на 800 мільйонів доларів, що містить касетні боєприпаси, додаткову артилерію, бронетехніку, протитанкове озброєння тощо. 

3 липня США надали пакет військової допомоги для України на суму $500 мільйонів. До нього увійшли додаткові ракети для Patriot та HIMARS, артилерійські снаряди, високошвидкісні протирадіолокаційні ракети «HARMs», високоточні авіаційні боєприпаси, бронетехніка тощо.

Фото: brookings.edu