Червоний Хрест України засуджує дії білоруського Червоного Хреста

Червоний Хрест України засуджує дії білоруського Червоного Хреста

Товариство Червоного Хреста України засудило дії білоруського Червоного Хреста. Очільник Білоруського Товариства напередодні зізнався, що організація причетна до незаконної депортації дітей з тимчасово окупованих територій України.

Відповідну заяву опублікував Червоний Хрест України на своїй сторінці у Facebook.

«Це свідчить не лише про умисне ігнорування організацією своїх статутних зобов'язань в рамках Міжнародного руху, а й про вчинення серйозних порушень міжнародного гуманітарного права», — зазначає український Червоний Хрест.

Вони закликають Міжнародний комітет Червоного Хреста засудити білоруський Червоний Хрест і розглянути питання щодо його виключення із Міжнародного Руху Червоного Хреста та Червоного Півмісяця.

Як додали в Організації, напередодні оприлюднення сюжету з’явилась інформація у Telegram-каналах про попередні поїздки Шевцова на тимчасово окуповані українські території, де він був в камуфляжі та з шевроном з символом «Z» на рукаві.

Нагадаємо, очільник Білоруського Товариства Червоного Хреста незаконно приїхав до тимчасово окупованих територій України нібито з «гуманітарною допомогою». Там він дав інтерв'ю пропагандистському каналу «Беларусь 1», у якому заявив, що Червоний Хрест Білорусі «приймав, приймає та буде брати участь» у вивозі дітей.

Фото: Укрінформ