Чехія не видаватиме віз росіянам і білорусам, навіть якщо вони мають інше громадянство

Чехія не видаватиме віз росіянам і білорусам, навіть якщо вони мають інше громадянство

Таку постанову Кабінет міністрів Чехії ухвалив 22 березня, повідомляє суспільний мовник Чехії «ČTK».

Минулого року уряд Чехії припинив видачу віз громадянам Росії та Білорусі, за винятком гуманітарних випадків. Дію розширеного положення продовжать до кінця березня 2024 року.

Водночас МЗС запропонувало розширити винятки щодо надання українцям посвідки на проживання в Чехії. 

Досі вони стосувалися українців, які клопочуть про дозвіл на проживання з метою навчання та отримали або подали заяву на тимчасовий захист в іншій країні ЄС. Відповідно до законодавства, інші заяви про дозвіл на перебування в Чехії, подані в посольствах, не приймалися.

Тепер виняток поширюватиметься на заяви з метою возз’єднання сім’ї, наукових досліджень і навчання.

Натомість поки не відновлюватимуть прийом заяв на проживання з метою отримання прибутку, за винятком заяв на отримання «блакитних карток» від осіб, які більше не проживають на території України. 

Крім того, заявки з метою навчання обмежуються навчанням за акредитованими навчальними програмами в університеті та навчанням у рамках стипендіального перебування на основі чинних міжнародних угод або рішень чеського уряду.

«Надалі МЗС планує ще більше розширити спектр прийнятих заявок, але з огляду на розвиток безпекової ситуації в Україні, визначити часові рамки цього кроку поки неможливо», — додали у відомстві.

Фото: verelq.am