Bild: Генеральний секретар ООН запропонував Сєргєю Лаврову угоду, яка мала б повернути Росію в «зернову угоду»

Bild: Генеральний секретар ООН запропонував Сєргєю Лаврову угоду, яка мала б повернути Росію в «зернову угоду»

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш надіслав листа Міністру закордонних справ Сєргєю Лаврову з угодою щодо повернення РФ у Чорноморську ініціативу.

Про це пише німецьке видання «Bild», яке ознайомилося зі змістом листа.

ООН нібито обіцяє скасувати санкції ЄС проти Россєльхозбанк та дозволити банку повернутися у міжнародну систему «SWIFT». 

Гутерреш нібито запропонував застрахувати російські кораблі від атак в Азовському та Чорному морях, а також повернути РФ заморожені в ЄС активи російських компаній з виробництва добрив.

«Організація Об’єднаних Націй може продовжувати допомагати розморожувати заморожені активи російських компаній з виробництва добрив у Європейському Союзі», — Bild цитує Генсека ООН.

Четвертим пунктом так званої «угоди» стала обіцянка дозволити російським суднам з продовольством заходити в європейські порти.

Для цього ООН нібито вже «провела обговорення з Європейською комісією та вибраними портовими адміністраціями у Німеччині, Бельгії, Іспанії та Нідерланадах».

Комісія ЄС у Брюсселі у коментарі BILD заявила, що санкції ЄС передбачають «цілеспрямовані винятки, які дозволять російським кораблям доступ до портів ЄС, у разі необхідності».

Винятки стосуються закупівлі, імпорту або перевезення сільськогосподарської продукції та харчі, включно з пшеницею та добривом.

На ці повідомлення відреагували у Міністерстві закордонних справ України та назвали можливе часткове послаблення санкцій «перемогою російського продовольчого шантажу».

«Міжнародна спільнота має працювати над поверненням Росії до виконання своїх зобов’язань, а не посилювати її відчуття безкарності та заохочувати до нової агресії, пропонуючи поступки», — заявив речник МЗС Олег Ніколенко.

Росія вийшла з зернової угоди 17 липня 2023 року. 

Нагадаємо, 4 вересня Президент Туреччини Реджеп Ердоган зустрівся з Владіміром Путіним у російському Сочі. Тоді Ердогану не вдалося вмовити російського президента повернутися до «зернової угоди».