Зеленський запропонував прем'єру розглянути заміну міністра культури Ткаченка

Зеленський запропонував прем'єру розглянути заміну міністра культури Ткаченка

Президент Володимир Зеленський запропонував прем'єру Денису Шмигалю розглянути питання звільнення міністра культури та інформаційної політики Олександра Ткаченка.

Про це президент повідомив під час вечірнього звернення.

«Під час такої війни максимум державної уваги, а отже, державних ресурсів, має йти на оборону. Кожен проєкт, який може бути реалізований за рахунок позабюджетних ресурсів, має бути реалізований за рахунок позабюджетних ресурсів», — вважає Зеленський.

На думку президента, це має стосуватися усіх галузей, зокрема, сфери культури.

«Музеї, культурні центри, символи, серіали — все це важливо, але зараз інші пріоритети. Знаходьте позабюджетні кошти», — додав президент.

13 липня Верховна Рада підтримала надання фінансування на завершення будівництва Національного музею Голодомору-геноциду. Вартість цього становить понад 500 млн грн.

20 липня Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко заявив, що вважає доречним надання такої суми на завершення будівництва Національного музею Голодомору-геноциду у період війни.

«Тому, що цього року 90-а річниця Голодомору. Українська держава просить інші держави визнавати Голодомор геноцидом. Це будівництво розпочалося багато років тому. І не запитання до нас зараз, чому воно не було завершене раніше. Це фактично останній транш коштів, який потрібен для того, щоб завершити будівництво фактично єдиного повноцінного музею Голодомору у світі. Тому я вважаю так, що такі речі, які говорять про ті страждання, які завдавалися українському народу упродовж десятиліть з боку Москви, мають знайти своє відображення в музеї», – сказав він в етері програми «Свобода Live».