Зеленський: українські військові вже звільнили близько дев’яти тисяч квадратних кілометрів української території та 400 населених пунктів

Зеленський: українські військові вже звільнили близько дев’яти тисяч квадратних кілометрів української території та 400 населених пунктів

Про це президент повідомив у вечірньому зверненні.

Зеленський відмітив, що Україна мала результативний тиждень у межах участі в сесії Генасамблеї ООН.

На Генасаблеї Україна представила пункти для завершення війни і відновлення миру:

• покарання Росії;

• надання всієї необхідної допомоги Україні в обороні;

• відновлення безпеки й територіальна цілісність;

• гарантії безпеки;

• рішучість світової спільноти у боротьбі з РФ.

Глава держави взяв участь у спеціальному засіданні щодо продовольчої безпеки, а також у заходах щодо інвестицій: саміті під егідою «Форбс» та відеоконференції з представниками BlackRock і Goldman Sachs.

Олена Зеленська провела майже 20 зустрічей з західними партнерами, зокрема з Прем’єр-міністеркою Великої Британії Ліз Трасс та Генсеком ООН Антоніу Гутеррішем. А також представила спеціальний благодійний фонд — Фундацію Олени Зеленської.

Денис Шмигаль провів зустрічі щодо Запорізької АЕС, розширення оборонної, фінансової та санкційної підтримки, підготовки України до зими та відбудови.

У Нью-Йорку Україна представила проєкт групи Єрмака-Расмуссена щодо гарантій безпеки для України, Європи та світу.

Зеленський відзначив переговори з премʼєр-міністрами Японії та Іраку. Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба провів понад 30 зустрічей для зміцнення відносин з Африкою, Азією і Латинською Америкою.

Представники майже двадцяти дипломатичних місій, зокрема Німеччини, Франції, Іспанії, держав Балтії та Сходу Європи, відвідали деокупований Ізюм на Харківщині.

Зеленський повідомив, що у тимчасово окупованому Криму в місцях компактного проживання кримських татар намагаються знайти та «мобілізувати» якнайбільше чоловіків.

«Це свідоме намагання Росії знищити кримськотатарський народ», — президент прокоментував «призов».

Очільник держави закликав жителів тимчасово окупованих територій уникати російської «мобілізації», передавати спецслужбам інформацію щодо так званих «референдумів» та намагатися виїхати на вільну територію України. Якщо уникнути «призову» не вдасться, то слід саботувати російську активність та передавати Україні інформацію щодо армії РФ.

Керівник ОП Андрій Єрмак провів нараду щодо допомоги українцям, яких звільнили з полону. На початку наступного тижня Зеленський має отримати доповіді з планом підтримки кожної людини.

Президент повідомив, що зенітники командування «Південь» збили ще один ударний іранський безпілотник.

«Світ знатиме про кожен факт колаборації зі злом, і це матиме відповідні наслідки», — Зеленський відреагував на удари іранських безпілотників по Дніпропетровщині та Одесі.

Президент подякував українським військовим та всім, хто допомагає Україні.

Фото: Офіс президента