Зеленський: Росія розглядає різні сценарії на найближчі роки

Зеленський: Росія розглядає різні сценарії на найближчі роки

Під час саміту Європейської політичної спільноти в Іспанії Володимир Зеленський заявив, що Росія розглядає різні сценарії для себе на найближчі роки.

Один із них особливо небезпечний: якщо в цій агресії проти України буде будь-яка пауза, заморозка ситуації, то буде новий критичний момент — 2028 рік.

«Якщо Росії дати адаптуватись зараз, до 2028 року Кремль зможе відновити свій військовий потенціал. Тоді в Росії буде достатньо сил атакувати країни, які у фокусі російської експансії. Окрім України, це точно країни Балтії та ті, де присутній російський контингент. Це чітка інформація від нашої розвідки, і ми сигналізуємо вам про це. Росія шукає можливості заморозити ситуацію, адаптуватись і готується йти далі», — заявив Зеленський на саміті Європейської політичної спільноти в Іспанії.

Росія чітко окреслює собі амбіцію захопити більше імперського простору та не дозволити Європі бути простором вільних націй та демократій, що процвітають. Війна при цьому є базовим інструментом Росії.

«Десятиліттями Росія намагалася розпалюванням та заморожуванням війни тримати контроль над сусідами. Росія завдала болю Молдові, намагалася розчавити та розділити Грузію, дестабілізувати інші частини Кавказу, душить Білорусь, намагається вирвати шматки з тіла України», — каже президент.

Агресора найбільш надійно може нейтралізувати поразка у війні. Саме зараз є можливість завдати фундаментальної поразки агресії Росії.

Кожен російський дрон, збитий в Україні, кожен російський танк, знищений в Україні, — це гарантія, що цей дрон, цей танк, будь-яка інша знищена в Україні російська зброя не вдарить по комусь іншому в Європі.

«Додаткові системи ППО для України, додаткова артилерія та снаряди, додаткові далекобійні ракети та дрони для наших воїнів, а також додаткові формати підтримки та безпекових гарантій для націй, яким Росія загрожує, — усе це є убезпеченням Європи від додаткових агресивних кроків Росії», — наголосив Зеленський.