Зеленський доручив створити у ЗСУ окремий рід сил для безпілотників

Зеленський доручив створити у ЗСУ окремий рід сил для безпілотників

Володимир Зеленський підписав указ про створення у Силах оборони окремого роду сил — Сил безпілотних систем.

Відповідний указ опублікували на сайті Офісу Президента.

Президент доручив Кабінету Міністрів із залученням Генштабу опрацювати питання щодо створення у структурі Збройних Сил України Сил безпілотних систем як окремого роду сил і за результатами опрацювання внести відповідні пропозиції на розгляд Ради національної безпеки й оборони України.

«Цей рік повинен стати вирішальним у багатьох аспектах. І, очевидно, — на полі бою. Дрони — безпілотні системи — довели свою ефективність у боях на землі, у небі та в морі. Україна реально змінила безпекову ситуацію в Чорному морі завдяки дронам. Відбиття штурмів на землі — це багато в чому робота саме дронів. Масштабне знищення окупантів та їхньої техніки — це також дрони», — сказав Зеленський у вечірньому зверненні.

Президент зауважив, що зараз є чіткий перелік завдань у створені цього року військ: створити спеціальні штатні посади під роботу з дронами, створити спеціальні підрозділи, забезпечити ефективне тренування, систематизацію досвіду, а також постійне масштабування виробництв та «залучення найкращих ідей, найкращих спеціалістів у цю сферу».