Володимир Зеленський позбавив громадянства України ексчиновників часів Януковича

Володимир Зеленський позбавив громадянства України ексчиновників часів Януковича

Про це повідомив Голова фракції «Слуга народу» Давид Арахамія.

Громадянства позбавили зокрема:

• Андрія Клюєва — екссекретаря РНБО та ексглаву Адміністрації Президента Януковича. Клюєв організував розгін Євромайдану в 2013 році. Під час Революції Гідності він заявив, що «основою подій 20 лютого, внаслідок яких в Києві загинули десятки людей, стала провокація». 28 квітня 2014 року міністр МВС України Арсен Аваков заявив, що Клюєва оголошено у міжнародний розшук. У січні 2020 ВАКС заочно заарештував Клюєва.

• Дмитра Табачника — ексміністра освіти, який, за інформацією СБУ, з 2014 року переховується у тимчасово окупованому Криму. 23 листопада 2022 року СБУ повідомила Табачнику про підозру. Після початку повномасштабного вторгнення РФ ексміністр «консультував» керівників російських тимчасових окупаційних «адміністрацій» Херсонської та Запорізької областей.

• Олександра Клименка — ексміністра доходів і зборів. У 2019 Печерський районний суд Києва заочно арештував Клименка за підозрою в махінаціях і заволодінні коштами держбюджету на загальну суму 3,1 мільярд гривень. 

• Віталія Захарченка — ексглаву МВС, який разом із Андрієм Клюєвим організував розгін активістів Євромайдану 30 листопада. У 2021 році Печерський районний суд Києва заочно заарештував Захарченка та його заступника за перевищення службових повноважень під час поставки гранат з Росії, які потім застосували проти активістів Революції Гідності. 

• Олександра Якименка — екскерівника СБУ, який також був причетний до спроб розгону Євромайдану та Революції Гідності. Сам Якименко казав, що «вбивство протестувальників на Майдані — це справа рук самих опозиційних сил». У грудні 2022 року Якименка призначили головою «спецслужби» тимчасово окупованих територій Херсонської області.

Також громадянства позбавили менш публічних осіб з політичного оточення згаданих вище осіб.

Арахамія повідомив, що наступним кроком буде накладання на ексчиновників санкцій, їхній арешт та конфіскація на користь держави усього їхнього майна, корпоративних прав та інших активів.