Туреччина заблокувала доступ до найпопулярнішого опозиційного ресурсу

Туреччина заблокувала доступ до найпопулярнішого опозиційного ресурсу

Туреччина заблокувала доступ до соціальної мережі, яка є популярним опозиційним ресурсом.

Про це пише рух «Опора» з покликанням на The Guardian.

Йдеться про Ekşi Sözlük — турецьку онлайн-енциклопедію, яка також має функції соціальної мережі. Сайт створили 1999 року, він є одним із найвідвідуваніших у Туреччині: за останні пів року його щомісяця відвідувало близько 100 мільйонів унікальних користувачів. 

В «Опорі» зазначають, що цей сайт є одним із небагатьох осередків «вільного інтернету» в Туреччині. Керівництво Ekşi Sözlük відмовилося модерувати контент, тому на порталі часто зʼявляються дописи з критикою турецької влади, її дій та рішень.

«Хоча відсутність модерації сприяла тому, що на сайті активно поширювалася політизована дезінформація, він все ж лишався ресурсом, де мешканці країни могли більш-менш вільно висловлювати свої погляди», — пишуть в «Опорі». 

Причини блокування досі невідомі. Управління інформаційних технологій і зв’язку заявило, що заблокувало ресурс через «загрозу національній безпеці» та поширення дезінформації. 

«Однак для Туреччини, де влада значно обмежує доступ громадян до інформації та контролює більшість ЗМІ, такі слова є звичним виправданням для цензурування нових ресурсів», — додають у русі.

Власники Ekşi Sözlük планують оскаржити заборону в суді, сподіваючись повернути сайт у вільний доступ перед виборчим сезоном.

Фото: haberturk.com