США знімуть з озброєння власну найпотужнішу ядерну бомбу — B83-1
Сполучені Штати Америки вирішили зняти з експлуатації термоядерну гравітаційну бомбу B83-1 через зростання витрат на її обслуговування.
Про це йдеться в національній оборонній стратегії Сполучених Штатів.
Міноборони США зазначає, що у найближчій перспективі США будуть використовувати наявні можливості для утримання важких цілей «глибоко захованами» від загроз.
Крім того, згідно зі стратегією, США ухвалили рішення про відмову від програми створення крилатих ракет з ядерним озброєнням морського базування SLCM-N.
«Ми переосмислили обґрунтування цих можливостей і дійшли висновку, що наразі W76-2 (тактична термоядерна боєголовка малої потужності) надає важливий засіб стримування обмеженого ядерного використання», — йдеться в повідомленні.
Сполучені Штати також ухвалять стратегію нових стандартів ядерної енергетики та усунуть поняття «захист від невизначеного майбутнього» як офіційну роль ядерної зброї, а також посилять контроль за ядерною зброєю у світі.
B83 - це термоядерна гравітаційна бомба змінної потужності, розроблена США наприкінці 1970-х років і надійшла на озброєння в 1983 році. Її максимальна потужність — 1,2 мегатонни тротилу, що розташована у бойовій частині завдовшки від 90 до 120 см. Загальна довжина авіабомби сягає понад 3,6 метрі.
Нагадаємо, міністр оборони РФ Сєргєй Шойгу провів розмови з керівниками Міноборони Франції, США, Великої Британії та Туреччини і звинувачував Україну в підготовці провокацій з використанням «брудної бомби».
«Брудна бомба» — це зброя, що поєднує в собі радіоактивний матеріал зі звичайною вибухівкою. Це не ядерна зброя, її масштаби ураження значно менші.
Зокрема, Володимир Зеленський прокоментував слова Шойгу, наголосивши, що після цього всі у світі «розуміють, хто є джерелом усього брудного, що тільки можна уявити у цій війні».
Фото: Master Sgt. Ken Hammond | U.S. Air Force