Спеціальний представник Китайської Народної Республіки Лі Хуей зустрівся з Володимиром Зеленським

Спеціальний представник Китайської Народної Республіки Лі Хуей зустрівся з Володимиром Зеленським

Хуей заявив, що усі сторони мають розбудовувати довіру один до одного, аби завершити розпочати мирні перемовини. 

Про це свідчить повідомлення МЗС КНР. 

Нагадаємо, спеціальний представник Китайської Народної Республіки Лі Хуей перебував в Україні з візитом впродовж двох днів з 16 по 17 травня.

Він зустрівся з Президентом України, міністром закордонних справ Дмитром Кулебою та очільниками відповідних департаментів міністерства, а також з головою Офісу Президента Андрієм Єрмаком.

У розмові з президентом Хуей заявив, що «немає панацеї для виходу з кризи». Спецпредставник наголосив на готовності КНР просувати мирне рішення «на основі найбільшого спільного дільника».

Крім того, начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов і заступник керівника Офісу Президента Роман Машовець також поспілкувалися з китайською делегацією. Буданов та Машовець розповіли про ситуацію на фронті. 

Натомість Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець поінформував китайських дипломатів про громадян України, яких Росія тримає в полоні.

Уповноважена Президента з прав дитини та дитячої реабілітації Дар’я Герасимчук розповіла делегації про українських дітей, яких Росія тримає в полоні. 

Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков презентував ситуацію навколо Чорноморської зернової ініціативи та спроби РФ зірвати її роботу. 

Міністр енергетики Герман Галущенко та Надзвичайний і Повноважний Посол України в КНР Павло Рябікін повідомили китайській делегації деталі щодо ситуації на Запорізькій АЕС.