Що відбувалось з енергетичною інфраструктурою 4 — 10 лютого
4 лютого на одній з високовольтних підстанцій, через яку заживлюється Одеса, вийшов з ладу автотрансформатор, відновлений після пошкоджень через російські атаки. Через це Одеса та частина Одеського району були знеструмлені. Премʼєр-міністр дав розпорядження завезти до Одеси всі потужні генератори, які є в наявності у Міненерго, а міністр енергетики та керівник «Укренерго» вирушили в місто особисто. Протягом усього тижня енергетики працювали над відновленням інфраструктури в регіоні.
4 лютого завершили ремонт та підключили одну з ліній електропередачі на півдні країни.
5 лютого після ремонту в мережу повернулись два блоки на теплових електростанціях. Водночас один блок вивели в аварійний ремонт.
6 лютого ДТЕК повідомив, що енергетики повернули світло для 36 тисяч родин у 41 населеному пункті Донецької та Дніпропетровської областей.
7 лютого після аварійного ремонту ввімкнули блок на одній з теплових електростанцій. Також в Україну здійснювався імпорт електроенергії, однак дефіцит потужності зберігався.
8 лютого після аварійного ремонту обладнання підʼєднали блок на одній з електростанцій у центральному регіоні. Також зросла генерація з відновлюваних джерел енергії. Водночас один блок на іншій електростанції виведений в аварійний ремонт.
Енергетики повернули світло для 16 тисяч родин у 18 населених пунктах Донеччини та 4 населених пунктах Дніпропетровщини.
В «Укренерго» повідомили, що з 8 лютого будуть проводити вимірювання фактичного споживання електроенергії. По кожній області в один із днів протягом двох тижнів мало не бути обмежень, в інші дні — можливі зміни у звичних графіках відключень.
Отримані результати, які б враховували зміни у кількості населення та у розміщенні підприємств, мали б дозволити скоригувати обсяги лімітів для кожної області і забезпечити більш рівномірний розподіл потужності по регіонах.
Однак в «Укренерго» одразу зазначили, що у випадку повторення масованих обстрілів по енергетичній інфраструктурі проведення вимірів мають бути перенесені до стабілізації ситуації.
У ніч на 10 лютого російські війська випустили щонайменше сім БпЛА «Шахед-136» та шість крилатих ракет «Калібр». Росіяни завдали близько 10 ударів по критичній інфраструктурі Харкова. У Запоріжжі зафіксували 17 прильотів по енергетичній інфраструктурі. Влучання були також у Шепетівському районі Хмельниччини і Криворізькому районі Дніпропетровщини.
Зранку 10 лютого росіяни здійснили масований ракетний обстріл України. Для мінімалізації можливих наслідків атаки «Укренерго» превентивно застосувало аварійні відключення у багатьох регіонах.
Влучання зафіксували на об‘єктах теплової та гідрогенерації, а також високовольтної інфраструктури в шістьох областях. Міністр енергетики Герман Галущенко повідомив, що найскладніша ситуація склалась у Запорізькій, Харківській та Хмельницькій областях.
Внаслідок атаки Росії пошкоджені чотири теплоелектростанції ДТЕК, двоє працівників станцій отримали поранення.