СБУ знайшла проросійську літературу та мільйони готівки у різній валюті під час безпекових заходів у приміщеннях УПЦ МП

Авторка: Марта Дика
СБУ знайшла проросійську літературу та мільйони готівки у різній валюті під час безпекових заходів у приміщеннях УПЦ МП

Про це повідомляє СБУ. 

Зокрема, йдеться про 2 млн грн, понад 100 тис. доларів США та декілька тисяч російських рублів.

Фото: СБУ

Проросійська література використовувалась під час навчання у семінарії та приходських школах, у тому числі для пропаганди «русского міра».

Поглиблені контррозвідувальні опитування, у тому числі з використанням поліграфа, пройшли понад 50 осіб, серед яких і громадяни РФ, що перебували на території об’єктів.

Фото: СБУ

Під час перевірки документів, дехто з них надав військові квитки або паспорти СРСР. Також частина осіб мала українські паспорти з ознаками підробки або пошкодження.

Також на території Києво-Печерської Лаври перебував 32-річний громадянин України. Він може бути причетний до протиправної діяльності проросійського інформаційного агентства «Антван». При цьому він є довіреною особою власника однойменної російської компанії «ANTVAN GROUP» — громадянина РФ Орлова, який володів в Україні низкою земельних ділянок і закладів громадського харчування. Наразі це майно заарештовано у межах кримінального провадження.

Заходи проводили у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі у Києві, Корецькому Свято-Троїцькому монастирі та у приміщеннях Сарненсько-Поліської єпархії УПЦ на Рівненщині.

Фото: СБУ

Фото: СБУ