Росіяни переслідують дітей на тимчасово окупованих територіях через проукраїнську позицію

Росіяни переслідують дітей на тимчасово окупованих територіях через проукраїнську позицію

На тимчасово окупованих територіях росіяни тиснуть на дітей через проукраїнську позицію і перевіряють їхні телефони через підписки на українські інтернет-ресурси.

Про це повідомляють мер тимчасово окупованого Мелітополя Іван Федоров та партизанський рух на тимчасово окупованих територіях «Національний спротив».

Іван Федоров каже, що росіяни викликають батьків до комендатури і погрожують репресіями. За проукраїнську позицію дітей цілі сімʼї депортують на територію Російської Федерації.

«Національний спротив» заявляє про масові затримання дітей, які відвідують українські ресурси та сперечаються з вчителями щодо Росії. Інформацію про дітей окупантам надають «радники директорів шкіл з ідеології». 

Затриманих дітей використовують як додатковий елемент тиску на батьків, які відмовляються від російських паспортів.

У Центрі національного спротиву раніше заявляли, що росіяни почали перевіряти дітей Маріуполя на «лояльність до України».

Іван Федоров каже, що переслідування дітей почались після вбивства за проукраїнську позицію двох підлітків у тимчасово окупованому Бердянську.

Нагадаємо, 24 червня росіяни вбили «за антиросійську діяльність» підлітків Тіграна Оганнісяна та Микиту Ханганова. Їх звинувачували у нібито підготовці диверсі на залізниці. У вересні 2022 року силовики викрадали 16-тирічного Тіграна Оганнісяна і протягом пʼяти днів «допитували» із застосуванням побоїв та катування електричним струмом.