Росія, ймовірно, передала 11 українських військовополонених угорського походження Угорщині

Росія, ймовірно, передала 11 українських військовополонених угорського походження Угорщині

Українська сторона наразі не коментувала це повідомлення. 

Про це повідомив Віцепрем'єр-міністр Угорщини Жолт Шем’єн. 

За його словами, на прохання Угорщини групу українських військовополонених із Закарпаття 8 червня Росія передала Угорщині.

«Все це є жестом Російської православної церкви щодо Угорщини, цим люди завдячують своєю свободою», — сказав Жолт Семьєн. 

Раніше на сайті Російської православної церкви з’явилося повідомлення, що церква сприяла передачі військовополонених закарпатського походження. 

«8 червня з благословення патріарха Московського і всієї Русі Кирила за посередництва Російської Православної Церкви в рамках міжцерковної співпраці на прохання угорської сторони відбулася передача Угорщині групи українських військовополонених закарпатського походження, які брали участь у бойових діях», — йдеться в повідомленні.

Свідомі звернулися до МЗС щодо заяви угорської сторони.

Оновлено:

Речник МЗС заявив, що український уряд не знав про перемовини між угорською та російською сторонами щодо обміну військовополоненими

«Із публічних заяв віцепрем‘єр-міністра Угорщини ми дізналися, що Росія передала Будапешту одинадцять українців угорського походження», — написав Олег Ніколенко.

До МЗС України викликали тимчасового повіреного Угорщини. Також українська сторона звернулася надати детальну інформацію про українців та забезпечити до них доступ.

Фото: atv.hu