«Путін перетнув усі червоні лінії. Він боїться лише сили, а його позиції слабнуть, коли зростають втрати [російської армії]» — Зеленський

«Путін перетнув усі червоні лінії. Він боїться лише сили, а його позиції слабнуть, коли зростають втрати [російської армії]» — Зеленський

Президент України Володимир Зеленський дав інтервʼю журналісту Fox News Брету Баєру під час свого візиту на Харківщину. 

Він заявив, що деокупувати території України у кордонах 1991 року можна дипломатичним шляхом, але для цього потрібно «тиснути на полі бою та мати сильні позиції».

«Путін боїться лише сили. Його позиції слабнуть, коли зростають їхні втрати. Нам потрібно показати росіянам, як багато вони втрачають, донести до них цю інформацію», — говорить український президент.

Зеленський закликав Президента США Байдена та лідера республіканської партії Дональда Трампа приїхати в Україну та побачити на власні очі «її трагедію».

«Я радий бачити [в Україні] всіх кандидатів і всіх людей, які приймають рішення [у США] ... [щоб вони] зрозуміли, що означає війна в Україні», — сказав глава української держави.

Президент також прокоментував затримку Конгресом США фінансової допомоги для України.

«Якщо вони хочуть бути дуже прагматичними, то ціна, яку ми просимо зараз менша, ніж вона може бути в майбутньому... Ми просто хочемо вижити. У нас немає альтернативи», — звернувся Зеленський до конгресменів.

На побоювання американців щодо корупції Зеленський заявив, що Україна впроваджує та дотримується усіх реформ, яких вимагають Сполучені Штати.

Щодо ситуації на полі бою Президент України анонсував операції у Чорному морі. 

«У 2024 році ми продовжимо нашу успішну історію у Чорному морі. Я не буду вдаватися у деталі, але [росіяни] отримають кілька сюрпризів. Це дуже важливо», — розповів Зеленський.

Президент не назвав точних втрат української армії, але зауважив, що вони складають «десятки тисяч». Водночас Росія, за його словами, витрачає пʼять своїх солдатів на кожного загиблого українського воїна. 

Щодо зміни ключового керівництва ЗСУ Зеленський заявив про потребу «перезавантаження» менеджменту військового командування. 

«Ми повинні бути швидшими, це означає, ми маємо упускати всю бюрократію, яка в нас є. У нас немає іншого шансу», — підсумував глава української держави.