Поліція ідентифікувала понад сто російських військових, які вчиняли воєнні злочини в Бучі на Київщині

Поліція ідентифікувала понад сто російських військових, які вчиняли воєнні злочини в Бучі на Київщині

Київ, Україна (Свідомі) — Національна поліція України ідентифікувала понад тисячу російських військових, які були в Бучі в кінці лютого 2022 року. Понад 100 ідентифікованих причетні до воєнних злочинів. 

Про це повідомляє пресслужба Національної поліції України.

«Інформація дозволила нам накласти маршрути руху окупантів із конкретним часом та місцем, а це, у свою чергу, дало можливість ідентифікувати знаходження конкретного підрозділу на місці злочину під час його вчинення. Ми змогли розібрати повну структуру ударних угруповань окупантів, так званих БТГр (батальйонно-тактичних груп), структуру їхнього керівництва, види та розмежування техніки й озброєння», — сказав Іван Дулкай, старший слідчий Нацполіції в особливо важливих справах.

Задокументовані злочини передадуть до Міжнародного кримінального суду.

31 березня — друга річниця звільнення Бучі від російської окупації. У 2022 році звільнена Буча стала першим наймасштабнішим свідченням воєнних злочинів, вчинених росіянами в Україні.

Після деокупації у місті знайшли 422 вбитих цивільних, загалом у Бучанському районі виявлено 1 190 загиблих.

Начальник кримінальної поліції Андрій Нєбитов наголошує, що цифри не остаточні. Кількість вбитих може бути більшою, правоохоронці продовжують розслідувати воєнні злочини.

«Вбиті окупантами наші люди, чиї тіла лежали на вулицях Бучі, були свідченнями, що нікому у світі не можна залишатись осторонь цієї битви», 

  — сказав Президент України в день другої річниці.  

Володимир Зеленський додав, що «Росія знищила в собі мораль», зробивши «насильство та ненависть своєю ідеологією».