Підсумки Свідомих: ми вижили
Наш, як і всіх українців, головний підсумок 2022 року — ми вижили!
Ще 10 місяців тому ми не могли собі уявити, що зможемо підбивати підсумки року і ділитись нашими здобутками із вами. 24 лютого 2022 року розділив нашу з вами реальність на «до» і «після». Хоч 2022 видався найважчим роком, позитивні моменти та успіхи все ж можемо пригадати.
2021 рік ми закінчили щорічним маратоном підсумків, де голова фонду «Повернись живим» Тарас Чмут сказав: «Потрібно готуватися до війни». Увесь січень та лютий ми писали про те, що відбувається на сході, проте у повномасштабну війну не вірили — 20 лютого наша команда вперше зустрілась на стратегічну сесію.
24 лютого близько 7 ранку в робочому чаті редакція чекала відповідь на одне питання — «що ми робимо?» — CEO Анастасія Бакуліна відповіла: «Працюємо». Так почалась лютнева зміна, яка змінила в роботі медіа все. Формат «5 новин» закінчився — почалася стрічка 24/7. Дизайн з цікавих ілюстрацій став чорно-білим, а новини почали виходити одна в п’ять хвилин. Більшість моментів з перших двох місяців повномасштабної війни редакція не пам’ятає: завжди були новини й робота.
Тоді «Свідомі» заручилися підтримкою волонтерів — близько 50 людей працювали позмінно, щоб українці знали, що відбувається, як діяти в різних обставинах і що каже Зеленський.
Зараз «Свідомі» — це 165 тисяч читачів в Instagram та 16 людей в команді.
Ми запустили два подкасти: «Цей дощ надовго» разом із керівником воєнного напряму фонду «Повернись живим» Андрієм Римаруком та «Евакуація поранених з поля боя» разом із госпітальеркою Іриною Цибух, позивний «Чека».
Отримали підтримку від Європейського фонду за демократію (ЕЕD), Lviv Media Forum, Празького центру громадянського суспільства та USAID.
23 лютого запустили англомовну версію, адже своєю окремою задачею бачимо розвінчування мітів про Україну та боротьбу з російськими наративами серед іноземців. Наразі новини про Україну англійською читає понад 53 тисячі людей.
У 2022 році мережа наших партнерств розширилася. Ми почали працювати із державними інституціями: Українським інститутом, Представництвом Президента України в АР Крим, Міністерством закордонних справ, порталом «Дія Цифрова освіта». З іншими медіа — Bihus.info, ЛЮК, Детектор медіа, СЛУХ, Громадське Радіо, Радіо Треба. Створили десятки матеріалів про документування воєнних злочинів з ініціативами «Їх вбила Росія» від агенції АБО, Медійна ініціатива за права людини та Восток-SOS. Писали корисні матеріали із порадами разом з нашими друзями з Inscience та Українською волонтерською службою. Розповідали світу про Україну разом із проєктом War in Ua від МЗС. Аналізували сучасні події через історичну ретроспективу з Національним музеєм Голодомору-геноциду та медіа «Локальна історія». Також інформаційно підтримали Київський тиждень критики, Молодвіж та Тиждень цифрової освіти, а також говорили про фільми «Клондайк» та «Маріуполіс». Це далеко не всі наші партнерства, адже цьогоріч у нас було 56 співпраць.
Окрім цього, ми запустили комерційний напрямок. Почали з нуля: створили медіакіт, консультувалися з колегами, навчалися на тренінгах від Lviv Media Forum — і за пів року створили 10 комерційних колаборацій.
За цей рік ми також завели 165 тисяч друзів — наших підписників — які допомагають нам робити медіа кращим. Саме читачі дають нам можливість працювати та знищувати російські наративи в англомовному світі. Заради вас ми шукаємо Інтернет під час блекаутів.
Ми не збираємося зупинятися у своєму розвитку!
Вже від сьогодні починаємо працювати у новому форматі — slow media.
Як це буде виглядати?
Новини будемо публікувати у вигляді дайджестів з найголовнішого двічі на день: о 12:00 та 21:00 годинах.
Також щотижня будемо формувати спеціальні рубрики для новин: розповідатимемо про міжнародну мілітарну та гуманітарну допомоги, аналізуватимемо ситуацію із електроенергією, говоритимемо про бранців Кремля та роботу СБУ, розбиратимемося у зовнішній політиці та слідкуватимемо, що відбувається на Банковій. Усе — аби читати новини було легше.
Також щодня будемо публікувати унікальні аналітики, інтерв’ю, історії та репортажі про Україну.
У планах нові співпраці, майданчики та мови. Далі — більше і краще завдяки вашій підтримці!