Перед Національною оперою України відкрили інсталяцію із зображенням балерини на стріляних гільзах

Перед Національною оперою України відкрили інсталяцію із зображенням балерини на стріляних гільзах

Над створенням інсталяції «Unbroken Project» працювали фотограф з Еквадору Феліпе Хакоме і танцівниця Українського національного балету Світлана Оніпко.

Головна мета проєкту — продемонструвати силу, рішучість і красу українських балерин наперекір безглуздому насильству, жорстокості та руйнуванням, завданих російсько-українською війною.

«Unbroken Project» складається із серії світлин українських балерин, які були змушені покинути Україну через повномасштабну війну. Першими проєкт побачили жителі Парижу в листопаді 2022 року, а в лютому 2023 вона вже розміщувалась у Мадриді. 

Наразі інсталяція вже з іншим унікальним зображенням протягом трьох місяців (із 24 квітня по 24 липня) буде перебувати у Києві біля Національної опери України імені Т. Г. Шевченка. Після — поїде до Флоренції в Італії. 

Світлина балерини за допомогою ультрафіолетового принтера надрукована на скріпленій смолою панелі зі стріляних гільз.

«Для мене цей проєкт, демонструє сильну духом балерину, яка переживає нестерпний біль ламаючись зсередини через потрапляння в її серце розпеченої ворожої кулі. Працюючи над проєктом, я хотіла передати контраст жорстокості війни та мистецтва: показати душу митця, який за будь-яких обставин залишається митцем», — каже балерина Світлана Оніпко.